اتهامات بی‌اساس سخنگوی دولت انگلیس به ایران

اتهامات بی‌اساس سخنگوی دولت انگلیس به ایران

یک سخنگوی دولت انگلیس با طرح اتهاماتی بی‌اساس و خصمانه علیه کشورمان گفت:‌ ما نسبت به سیاست‌های ایران در منطقه نگران هستیم.
پرتال خبری واکنش:ادوین ساموئل، سخنگوی دولت انگلیس در امور خاورمیانه و شمال آفریقا در گفت‌وگو با روزنامه عکاظ، چاپ عربستان در اظهاراتی خصمانه مدعی شد: ما نیز در نگرانی کشورهای منطقه در خصوص دخالت ایران در امور داخلی‌شان شریک هستیم. ما باید همیشه هوشیار باشیم. حمایت ایران از حوثی‌ها در یمن نیز نگرانی زیادی برای ما ایجاد می‌کند.

او در ادامه این گفت‌وگو با ادعای این که ایران به یمن سلاح ارسال می‌کند، گفت که اقدامات ایران خلاف قطع‌نامه ۲۲۱۶ شورای امنیت سازمان ملل است.این سخنگوی دولت انگلیس هم‌چنین مدعی شد: دخالت ایران در امور داخلی دیگر کشورها یا حمایت از اقدامات خشونت‌آمیز در منطقه مشروع نیست.

به گزارش ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایران همواره ضمن رد هرگونه اتهام مبنی بر دخالت در امور دیگر کشورها همواره تاکید می‌کنند که مسائل داخلی هر کشوی به ملت آن ارتباط دارد و این مردم کشورها هستند که باید درباره سرنوشت خودشان تصمیم بگیرند اما غرب و آمریکا و هم‌پیمانان‌شان در منطقه همواره تلاش می‌کنند تا با طرح این اتهامات علیه کشورمان توجه جامعه بین‌الملل نسبت به این واقعیت که دخالت و سیاست‌های غرب و آمریکا در منطقه و سیاست‌های مداخله‌جویانه و تفرقه افکنانه عربستان سعودی در کشورهای منطقه است که عامل بی‌ثباتی و ناآرامی در این کشورها شده است را منحرف کنند.