کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ق.ظ

احداث ۳۰ هتل جدید در منطقه آزاد ارس

مشاور رئیس جمهور

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در حاشیه بازدید از پروژه های سرمایه گذاری منطقه آزاد ارس گفت: با توجه به تبدیل شدن این منطقه به یکی از قطب های گردشگری کشور ظرفیت ایجاد ۳۰ هتل جدید در این منطقه وجود دارد.

پرتال خبری واکنش:اکبر ترکان با بیان اینکه ارس دارای بهترین روند توسعه صنعتی در بین مناطق آزاد ایران است، افزود: ظرفیت های گردشگری این منطقه هم قابل توجه است و باید زیرساخت های لازم برای رفاه و اقامت گردشگران فراهم شود.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد ارس یکی از زیباترین نقاط ایران است، گفت: با وجود احداث بیش از ۲۰ رستوران و چندین مرکز اقامتی در دو سال گذشته، زیرساخت های موجود پاسخگوی حجم انبوه گردشگران نیست.

وی گام های برداشته شده برای ایجاد و تقویت زیرساخت های منطقه آزاد ارس را ارزشمند دانست و گفت: در زمان حاضر هیچ مشکلی در حوزه انرژی برای سرمایه گذاران در این منطقه وجود ندارد.

ترکان با اشاره تعهد منطقه آزاد ارس در اجرای ۳۰ کیلومتر از جاده دوبانده جلفا- مرند ابراز امیدواری کرد و گفت: بخش عمده تعهد ارس در قبال این پروژه انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی احداث تصفیه خانه فاضلاب صنعتی با ۱۳ هزار متر مکعب و ایجاد زیرساخت های قدرتمند در حوزه ارتباطات و توسعه شبکه فیبر نوری را دستاوردهای خوبی برای توسعه بیش از پیش این منطقه و حمایت از سرمایه گذاری های صورت گرفته عنوان کرد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رونق صنعت کشاورزی، گفت: ارس منطقه گلخانه هاست و در زمان حاضر۱۰۴ واحد تولیدی با حضور ۷۰ سرمایه گذار در قالب واحدهای سه هکتاری تا ۵۰ هکتاری در حال تولید محصول و یا نصب تجهیزات برای آغاز تولید هستند.

وی با اشاره به حضور یک سرمایه گذار ایرانی از کشور هلند برای ایجاد مجموعه تولید محصولات گلخانه ای در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار با استفاده از فناوری های نوین ، اظهار امیدواری کرد: سایر واحدهای تولیدی این منطقه هم با الگوگیری از فناوری های نوین جهانی به سمت افزایش تولید و تقویت صادرات حرکت کنند.

همزمان با حضور دو روزه مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در ارس، پنج طرح به ارزش ۴۵ میلیارد ریال افتتاح و چهار طرح به ارزش ۴۷۰ میلیارد ریال کلنگ زنی شد.

ترکان همچنین از پروژه های عمرانی، زیربنایی، کشاورزی، فرهنگی، گردشگری، اجتماعی و صنعتی فعال و در حال احداث این منطقه دیدن کرد.

منطقه آزاد تجاری-صنعتی ارس با ۵۱ هزار هکتار وسعت در ۱۳۷ کیلومتری تبریز در محدوده شهرستان‌های جلفا، کلیبر و خداآفرین واقع شده و بنا بر ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد ایران، پس از منطقه آزاد کیش، دومین منطقه آزاد توسعه یافته و در حال رشد کشور است.

سارا ابراهیمی
331 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *