اخطاریه سازمان هواشناسی به مازندرانی‌ها

اخطاریه سازمان هواشناسی به مازندرانی‌ها

 اداره کل مدیریت بحران مازندران شامگاه سه شنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به بارندگی ، وزش باد ، آذرخش ، کاهش دمای هوا و طوفانی شدن دریا از فردا چهارشنبه هشدار داد .

پرتال خبری واکنش: در این اخطاریه با استناد به اطلاعیه های هواشناسی اعلام شده است که هوای استان از امشب تا روز پنجشنبه بویژه بعد از ظهر چهارشنبه به بعد با عبور امواج از روی نوار شمالی کشور و شکل گیری جریانات خشک و مرطوب شمالی سطح زمین ، شاهد بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد (در بعضی مناطق شدید ) خواهد بود.

بر اساس این اخطاریه ؛ دمای هوای مازندران هم در این مدت بین 4 تا 8 درجه کاهش می یابد ، دریا طوفانی می شود و احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها در برخی از مناطق استان وجود دارد.
** توصیه های ایمنی
مدیریت بحران استان مازندران از شهروندان و گردشگران خواسته است در این مدت هنگام رانندگی در محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی استان بخصوص در شب و موقع بارندگی ، ضمن رعایت نکات ایمنی ، با کسب اطلاعات در مسیر رانندگی کنند.همچنین در این اخطاریه هشداده داده شده است که شهروندان و گردشگران هنگام تردد در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها در زمان بارندگی ، احتیاط لازم را به عمل آورند.مدیریت بحران استان از تمامی شهرداران و دهیاران استان هم خواسته است تا از برپایی چادر توسط مسافران در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جلوگیری کنند .
لایروبی و پاکسازی تمامی نهرها ، جوی ها و کانال ها و پاکسازی دهانه تمامی پل های سطح شهر و روستا ، جمع آوری یا نصب اصولی تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای واحدهای تجاری سطح شهر و روستا و اصلاح سرشاخه های درختان و در صورت لزوم قطع کردن درختان و شاخه های خطرساز بویژه همجوار خطوط انتقال برق و مخابره هم درخواست دیگری است که مدیریت بحران استان مازندران از شهرداری ها و دهیارهای خواستهاست تا در اسرع وقت انجام دهند.