کافه گردش
اخبار
۲۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۰ ق.ظ

ارائه تسهیلات جدید به مشمولان و سربازان متاهل

سربازان

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ارائه تسهیلات جدید به مشمولان و سربازان متاهل در راستای خوشایندسازی خدمت سربازی خبر داد.

پرتال خبری واکنش:سردار ابراهیم کریمی درباره تسهیلات جدید ارائه شده به مشمولان و سربازان متاهل گفت: این افراد  پس از فراغت از تحصیل با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +۱۰) می‌توانند با ثبت درخواست اعزام به خدمت، تاریخ اعزام را به انتخاب خود، تا موعد قانونی آن تعیین کنند که این محدوده زمانی ، یکسال است این در حالی است که  قبلا شیوه اعزام به این صورت بود که هر زمان که مشمول خود را معرفی می کرد، در اولین فرصت به خدمت اعزام می شد، اما اکنون به منظور اعمال خواسته مشمولان ، امکان تعیین زمان اعزام تا موعد قانونی اعزام به خدمت توسط خود مشمول فراهم شده است.

کریمی با بیان اینکه تعیین زمان اعزام به خدمت سربازی توسط مشمولان امکان تنظیم برنامه زندگی را به افراد می‌دهد تا بر اساس انتخاب خودشان در زمان مناسب به سربازی اعزام شوند، گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا در راستای به کارگیری تخصصی سربازان، امکان ثبت توانمندی ها و تخصص مشمولان را فراهم کرده است، همچنین مشمولان کارشناسی و بالاتر می توانند در زمان ثبت درخواست اعزام به خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس +۱۰ ) رزومه خود را ارائه کنند تا براساس توانمندی و تخصص به کارگیری شوند.

به گفته جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا این رزومه‌ها قبل از اعزام مشمولان در اختیار سازمان‌های مربوطه از جمله ارتش، ناجا،سپاه و … قرار داده می شود و سازمان ها بر اساس نیازشان می توانند افراد را انتخاب و در یگان هایشان پذیرش کنند.

کریمی ادامه داد: این موضوع باعث کسب تجربه بیشتر سربازان و نیز بهره وری بیشتر نیروی انسانی در نیروهای مسلح می شود و همچنین بکارگیری تخصصی متناسب با توانمندی افراد ، موجب کسب رضایت بیشتر آنان در دوران خدمت سربازی می شود.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در تشریح تسهیلات اعطا شده به سربازان متاهل از سوی مقام معظم رهبری مبنی بر بکارگیری سربازان متاهل در شهر محل سکونت همسر، گفت: مشمولان متاهل در ابتدای ثبت درخواست اعزام به خدمت می‌بایست مشخصات تأهل خود و شهر مورد نظر را در سامانه دفاتر ثبت کنند. این افراد به نزدیک ترین مراکز آموزشی شهر مورد نظر آنان، که نیروی مربوطه دارای یگان سازمانی باشد معرفی می‌شوند و پس از اتمام دوره آموزشی در شهر مورد نظر، خدمت می کنند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی سازمان وظیفه عمومی ناجا، کریمی از انجام هماهنگی با معاونت نیروی انسانی نیروهای مسلح برای تحقق این موضوع خبر داد و گفت: پس از اتمام دوره آموزشی ، معاونت نیروی انسانی سازمان های مربوطه ، یگان خدمتی کارکنان وظیفه را مشخص می کنند. با اجرای این طرح، احتمال بهره مندی همزمان مشمول از همه امتیازات وجود ندارد . برای مثال ؛ مشمول متاهلی که دارای تجربه و تخصص خاصی است درصورت به کارگیری در محل زندگی همسر، ممکن است امکان به کارگیری تخصصی وی میسر نشود .

سارا ابراهیمی
310 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *