کافه گردش
اجتماعی
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۶:۵۸ ب.ظ

از لندن تا تهران سوار بر ارابه مرگ! /عکس

از لندن تا تهران سوار بر ارابه مرگ! /عکس

مسیر این موتورسواران در ایران، تبریز، بندرانزلی، ماسوله، رامسر، تهران، گرگان و بجنورد خواهد بود که طی این مسیر با توقف در تبریز، ماسوله و تهران، ۹ روز طول می‌کشد. آن‌ها در پایان و روز ۳۰ اریبهشت‌ماه ایران را به مقصد عشق آباد ترکمنستان ترک خواهند کرد.

موتورسوار در سفری اکتشافی از لندن تا چین، ۱۲ هزار مایل (۱۹ هزار و ۳۱۲ کیلومتر) را ۸۰ روزه طی خواهند کرد. اکنون این موتورسواران ماجراجو به ایران رسیده‌اند و قرار است بخشی از جاده ابریشم را ۹ روزه طی کنند.

محمدعلی واقفی، مجری این اکسپدیشن (سفر اکتشافی) در ایران با اعلام ورود موتورسواران ماجراجو به کشور به ایسنا گفت: سفر این موتورسواران ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) از لندن و کافه‌ای معروف به نام “ACE” که پاتوق این موتورسواران در انگلیس است آغاز شد. آن‌ها در یک هفته از ۱۰ کشور اروپایی انگلیس، فرانسه، بلژیک، آلمان، اتریش، اسلوونی، کرواسی، مونته‌نگرو، آلبانی و یونان گذر کردند و به ترکیه رسیدند.

وی اضافه کرد: این موتورسواران با ملیت انگلیسی، آفریقایی، روس، استرالیایی و آلمانی یک هفته در ترکیه بودند و روز سه‌شنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه به ایران وارد شدند.

به گفته‌ «واقفی»، مسیر این موتورسواران در ایران، تبریز، بندرانزلی، ماسوله، رامسر، تهران، گرگان و بجنورد خواهد بود که طی این مسیر با توقف در تبریز، ماسوله و تهران، ۹ روز طول می‌کشد. آن‌ها در پایان و روز ۳۰ اریبهشت‌ماه ایران را به مقصد عشق آباد ترکمنستان ترک خواهند کرد.

وی اضافه کرد: موتورسواران ماجراجو در ادامه از ازبکستان و ارتفاعات تبت گذر خواهند کرد و سرانجام در ۱۳ جولای (۲۲ تیرماه) به پکن خواهند رسید.

به گزارش ایسنا، این موتورسواران قرار است روز ۱۳ جولای در مراسم افتتاحیه‌ شعبه‌ دیگری از کافه ACE در پکن شرکت کنند، به همین منظور این سفر اکتشافی که از کافه‌ای به همین نام در لندن آغاز شده، عنوان “ACE TO ACE” را گرفته است.

مهیج‌ترین بخش این سفر، علاوه‌بر مسافت طولانی ۱۲ هزار مایلی آن که قرار است حدود ۸۰ روز طی شود، گذر از جاده ابریشم و ارتفاعات تبت است. این گروه موتورسوار در کمپ اصلی اورست توقف خواهد کرد.

در این سفر اکتشافی طولانی قرار است چهار برند موتورسیکلت مرسدس، یاماها، بی.ام.دبلیو و Triumph به رقابت با یکدیگر بپردازند.

“کوین سندرز” که راهنما و همراه این اکسپدیشن است، در این‌باره گفت: «این اولین‌بار است که ترایومف به همچنین سفر طولانی ماجراجویانه‌ای می‌رود و این اکتشافی برای ما نیز خواهد بود. برای همین بسیار هیجان‌زده‌ام تا ببینم این موتورسیکلت در سفر ۱۲ هزار مایلی چطور عمل می‌کند.»

سندرز به همراه همسرش تا کنون دو رکورد در کتاب گینس ثبت کرده است، یک‌بار در سال ۲۰۰۰ به خاطر سفر دور زمین با موتورسیکلت در ۱۹ و نیم روز و دیگری طی کردن طول قاره‌ی آمریکا از آلاسکا تا آرژانتین در ۳۵ روز که سال ۲۰۰۱ اتفاق افتاد. رکورد دوم این زوج ۱۲ روز از رکود قبلی ثبت شده کمتر بود.

 

حسین رادمرد
506 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *