استعفا به دلیل انتقاد از دختران اوباما !

۱
یک کارمند جمهوریخواه کنگره آمریکا پس از آنکه از دختران باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرد، از سمت خود استعفا داد.

یک کارمند جمهوریخواه کنگره آمریکا پس از آنکه از دختران باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا انتقاد کرد، از سمت خود استعفا داد.

به گزارش  بی‌بی‌سی، الیزابت لاتن، مدیر روابط عمومی استفان فینچر، نماینده کنگره، پس از عذرخواهی از بابت اظهارات خود، روز دوشنبه از سمت خود کنار رفت.

خانم لاتن در فیسبوک خود ازنحوه لباس پوشیدن ساشا و مالیا اوباما، دو دختر نوجوان رئیس جمهوری آمریکا که با دامن‌های کوتاه در مراسم شکرگزاری شرکت کرده‌ بودند، انتقاد کرده بود. خانم لاتن گفته بود دختران اوباما طوری لباس پوشیده اند که گویی می خواهند در بار بنشینند.

او پست خود را کمی بعدتر حذف کرد و به دلیل استفاده از “کلمه‌های آزاردهنده” عذرخواهی کرد.

خانم لاتن همچنین این دو دختر نوجوان را متهم کرده بود که هنگام ایستادن کنار پدرشان در مراسم سنتی عفو یک بوقلمون که یک سنت قدیمی کاخ سفید است، بی‌حوصله به نظر می‌رسیدند.

در حالی که اغلب مفسران با زبانی طنزآمیز قیافه و حالات مالیا، ۱۶ ساله، و ساشا، ۱۳ ساله، را در طول مراسم گزارش کرده بودند، سخنان خانم لاتن به شکل قابل توجهی صریح‌تر به نظر می‌رسید.

این کارمند کنگره خطاب به ساشا و مالیا نوشته بود: “می‌فهمم که شما در سال‌های سخت نوجوانی هستید اما شما اعضای سرشناس‌ترین خانواده آمریکا هستید، سعی کنید کمی باکلاس رفتار کنید. دست‌کم به جایگاهی که در آن هستید احترام بگذارید.”

او ادامه داده بود: “با این همه پدر و مادر شما هم چندان در شان جایگاه‌شان رفتار نمی‌کنند. بنابراین چندان الگوهای مناسبی هم در کنارتان ندارید.”

پست فیسبوک او با توصیه به دختران ادامه می‌یافت: ” مثل کسی رفتار کنید که زندگی در کاخ سفید برایش اهمیت دارد. طوری لباس بپوشید که شایسته احترام باشید ، نه صرفا لایق یک صندلی در بار.”