استعفا و برکناری 13 مدیر دولتی با حقوق‌های نجومی

فیش حقوقی
سخنگوی دولت گفت: استعفا و برکناری ١٣ مدیر دولتی توسط دولت در ارتباط با مساله حقوق های غیر متعارف پذیرفته شده است.
پرتال خبری واکنش:محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز در نشست خبری با رسانه ها اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در حال انجام است و در سال ٩٤ میزان تولید گندم ١١ میلیون و ٥٢٢ هزار تن بود و در سال ٩٥ تولید ١٢ میلیون و ٨٠٠ هزار تن است و تا تاریخ ٢١ تیرماه سال جاری ٦ میلیون و ٥٨٣ هزار تن گندم به ارزش ٨ هزار و ٤٠٠ میلیارد تومان خریداری شد.

وی افزود: هرچند در رشد صنعت دچار چالش هایی هستیم اما مستمرا از سال گذشته وضعیت تولید کشاورزی خوب است و این میتواند رشد اقتصادی را تامین کند.

نوبخت با اشاره به مساله حقوق های نجومی گفت: حقوق های به اصطلاح نجومی باعث شد بسیاری از اقدامات ما علی الخصوص افزایش حقوق کارکنان دولت دیده نشود و بدنبال آن احساس رضایت بوجود نیاید. دولت اجازه نخواهد داد در پرداخت ها عدم تعادل وجود داشته باشد و پرداخت های غیر متعارف انجام شود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: استعفا و برکناری ١٣ مدیر دولتی توسط دولت در ارتباط با مساله حقوق های غیر متعارف پذیرفته شده است. دولت نسبت به این پدیده بصورت حساس و مسئولانه وارد عمل شد و به اظهار تاسف و عذرخواهی بسنده نکرد.

وی خاطر نشان کرد: مشکل امروز ما در مساله بانکی این است که صورت های مالی بانک های ما برای بانک های خارجی نگران کننده است و باید اصلاح و شفاف شود.

نوبخت در ادامه با اشاره به سود تسهیلات گفت: دولت معنقد است کاهش امروز سود تسهیلات به ١٨ درصد خیلی ناکافی است و این سود باید بیشتر کاهش پیدا کند.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: تندروهای آمریکایی و صهیونیست ها از برجام استقبال نمیکنند. نباید بیش از آن اندازه ای که هست به جوانب مثبت برجام اشاره کرد و نه خیلی باید به جوانب منفی آن پرداخت.

وی افزود: امروز ۱.۷ میلیارد دلار از اموال بلوکه شده خود را از آمریکا پس گرفتیم و در بودجه هم استفاده کردیم.

نوبخت خاطر نشان کرد: ما از هیچ یک از مواضع اصولی خود کوتاه نخواهیم آمد. بعنوان مثال دولت با قدرت اعلام می کند که ملت ایران از حق تقویت بنیه دفاعی و موشکی خود هیچگاه کوتاه نمی آید.

سخنگوی دولت ادامه داد: سرمایه گذاری های خارجی پسابرجام تا زمانی که بخواهد تعین پیدا کند زمان می برد.

نوبخت با اشاره به اجتماع منافقین در فرانسه و واکنش دولت اظهار کرد: وزارت خارجه موضع گیری داشته است. اما باید بگویم حمایت برخی از یک گروه تروریستی متعفن و جان داد به یک جسد مرده نشان از ضعف است. قطعا جمهوری اسلامی همچنان با این گروهک نفاق مواجه خواهد شد و با هر کشور اروپایی و منطقه ای که بخواهد از این گروه ها حمایت کند برخورد کرده و آن را محکوم می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: اطلاع رسانی های بوقت و بموقع شورای اطلاع رسانی دولت می تواند خیلی از تبعات مسائلی همچون فیش های حقوقی را خنثی کند.

نوبخت اظهار کرد: دولت در برخورد با فساد خط قرمزی ندارد و با هیچکسی مماشات نمی کند و هیچ شخصیت حقوقی خط قرمز دولت نیست.سخنگوی دولت با اشاره به اتاق های فکر علیه دولت گفت: دولت قصد برخورد های امنیتی با منتقدین و مخالفین خود ندارد و بیشتر قصد دارد این مساله را به مردم واسپاری کند.