کافه گردش
اجتماعی
۲۴ خرداد ۱۳۹۵, ۱:۵۶ ب.ظ

استفاده ابزاری از زنان فیلیپینی برای رونق گردشگری

استفاده ابزاری از زنان فیلیپینی برای رونق گردشگری

کودکانی که زاده رابطه جنسی زنان فیلیپین با گردشگران غربی هستند با دیگر کودکان این کشور تفاوت دارند. بیشتر آنها بی آنکه پدر خود را بشناسند روزگار می‌گذرانند و فقر شدید مشخصه اصلی زندگی‌ آنهاست.غربی‌ها هر جا بروند هم فرهنگ خود را با خود می برند و هم می کوشند خود و اعمال و رفتارشان را به قوانین دیگر کشورها تحمیل کنند.

 

پرتال خبری واکنشاین داستان کشورهایی است که بویژه آمریکایی ها در آنجا جا پای خود را سفت کرده اند.حکایت انتقال فرهنگ و اخلاق جنسی غربی و صدور انقلاب جنسی به کشورهای مقصد شاید از تلخ ترین موضوعات دهه های اخیر باشد.مردان اروپایی و آمریکایی که از دیرباز به‌عنوان گردشگر جنسی رهسپار کشورهایی نظیر تایلند، ویتنام و فیلیپین می‌شوند، به خود حق می دهند هر نوع سوءاستفاده از زنان و دختران این کشورها داشته باشند انجام کارهایی که در کشورهای خودشان بسیار خطرناک است، و اجازه اعمال آن را ندارند.در بین این کشورها، فیلیپین به مکانی دلخواه برای جولان انحرافات جنسی مردان غربی تبدیل شده است.

 

گزارشی که در ادامه می خوانید بخشی مربوط به شبکه راشاتودی و ادامه آن مربوط به سایت آلمانی دویچه وله است.

تلویزیون راشاتودی گزارش می دهد: طی جنگ ویتنام، فیلیپینی‌ها یک مرکز «استراحت و سرگرمی» برای گروهان آمریکایی طراحی نمودند تا ۱۰٫۰۰۰ سرباز آمریکایی در جستجوی سرگرمی های مورد علاقه خود باشند.بعد از آن با پشتیبانی بانک جهانی از سیاست دولت فیلیپین در رابطه با توسعه گردشگری، وام‌های کلان جهت تأسیس زیرساخت‌های آن پرداخت شد، و دولت مردان این کشور با اتخاذ راحت ترین راه برای رشد توریسم، تصمیم به فروش زنان این کشور گرفتند.با اینکه ریشه موضوع به زمان جنگ سرد و مرکز “استراحت و سرگرمی” بر می‌گردد اما با این حال تصویب توافق‌نامه حضور موقت نیروهای آمریکایی بین دولت فیلیپین و آمریکا (VFA) در سال ۱۹۹۸ روسپی‌گری در این کشور افزایش و البته نهادینه شد.

 

۵۰ هزار کودک بدون پدر، ثمره گردشگران جنسی غربی

نتیجه اعمال چنین سیاستی در فیلیپین از سوی آمریکا بر جای ماندن پنجاه هزار کودک بی‌پدر تا سال ۱۹۹۲ بود که اغلب زنان فاحشه فیلیپینی موفق به سقط کردن آن‌ها نشده بودند. بسیاری از این کودکان بار دیگر به چرخه توریسم جنسی بازگردانده شده و یا به گروه های قاچاق انسان فروخته می‌شوند. دروغ این مردان موجب بارداری نابهنگام زنان این شهر می‌شود و در بعضی موارد پس از تعرض جنسی، زنان کتک خورده‌اند. یکی از همین زنان به نام سارا به این اشاره کرد که پدر فرزندش یک مرد استرالیایی بود که اول او را حسابی مست کرد و سپس به او تعرض کرد. وقتی که سارا به هوش می‌آید، مرد استرالیایی که وی را حامله کرده بود، می‌گوید: «اتفاقی نیافتاده است».

 

زنانی برای کتک‌خوردن

سارا، مثل بسیاری دیگر از زنان این شهر مجبور به روسپی‌گری جهت تامین مخارج است. پسرش، نزد خاله‌اش به نام «نالی» زندگی می‌کند؛ خاله‌ای که خودش یک دختر نامشروع از یک توریست اسکاتلندی دارد. این مرد توریست به نالی گفته بود که وازکتومی کرده و نازاست.«ژان لستر» کودک ۱۲ ساله‌ای است که به شدت دوست دارد روزی پدرش را ببیند. پدر او یک توریست آلمانی است که قبل از متولد شدن، وی و مادرش را ترک کرد. مادر ژان هم وقتی دو ماهش بود، او را ترک می‌کند و به همسایه‌اش به نام «پیا» که تغییر جنسیت هم داده است، می‌سپارد.

 

استفاده ابزاری از زنان فیلیپینی برای رونق گردشگری

«ماری آن»، دیگر محصول تجارت جنسی، دوست صمیمی ژان لستر است که پدر او هم یک توریست آلمانی فراری است. این دختر ۱۲ ساله به خوبی دنیای سیاه مادرش را می‌شناسد: «نمی‌خواهم در آینده مثل مادرم باشم. نمی‌خواهم مثل او فقط دو کلاس درس بخوانم و در کلوپ‌های شبانه کار کنم چون می‌خواهم پزشک شوم».

زنان و کودکان کشورهای فقیر، قربانی امیال توریست‌های ثروتمند

به هر ترتیب، بخش اعظم صنعت توریسم جنسی را مردان کشورهای ثروتمندی تشکیل می‌دهند که برای استثمار جنسی زنان کشورهای فقیر و درحال توسعه، روانه این مناطق می‌شوند.کودکانی که زاده رابطه جنسی زنان فیلیپین با گردشگران خارجی[عمدتا غربی] هستند با دیگر کودکان این کشور تفاوت دارند. بیشتر آنها بی آنکه پدر خود را بشناسند روزگار می‌گذرانند و فقر شدید مشخصه اصلی زندگی‌ آنهاست.

کودکانی حاصل از سکس گردشگران

بسیاری از زنان و کودکان شهر اولونگاپوی فیلیپین در جدال با فقر و تنگدستی به خودفروشی تن می‌دهند. البته بسیاری از زنان روسپی این شهر از مناطق دیگر فیلیپین برای تن‌فروشی به این شهر روی آورده و کار در کافه‌های شبانه را پیشه کرده‌اند. در اولونگاپو دسترسی به ابزار جلوگیری از بارداری بسیار دشوار است و به همین دلیل هر سال هزاران کودک از رابطه این زنان با گردشگران به دنیا می‌آیند.

نسل بی‌پدر

دانیل چهارساله احتمالا پدر آمریکایی‌اش را هرگز نخواهد دید. برادر و خواهرهایش پدری فیلیپینی دارند. مادر دانیل سال‌هاست در یک کافه شبانه روسپی‌گری می‌کند تا مخارج زندگی کودکان‌اش را بتواند تامین کند.

میراث گردشگران سکس برای زنان و کودکان

رایان (وسط) علاقه عجیبی به توپ بسکتبال دارد و می‌تواند تمام روز را به بازی با آن بپردازد. پدر رایان ژاپنی است. مادر رایان به عنوان کارگر سکس در کافه‌ای شبانه در شهر اولونگاپو کار می‌کند. او در خانه‌ای روستایی در جزیره میندانائو پرورش یافته است. رایان چهار خواهر و برادر دیگر نیز دارد که همگی از پدرانی جداگانه هستند.

پروانه

لیلا هر روز کوله‌پشتی‌ای به پشت خود می‌اندازد که در آن مداد و دفترش قرار دارد. آرزوی این دختر پنج ساله این است که سال دیگر به مدرسه برود. او به احتمال زیاد به آرزویش نخواهد رسید. مادر لیلا برای او تعریف کرده که پدر اروپایی اش پروانه‌ای بوده که پس از آگاهی از باردارشدن مادر غیب شده است.

 

استفاده ابزاری از زنان فیلیپینی برای رونق گردشگری

وی طی مصاحبه‌ ای درباره علت تبدیل شدن این کشور به یک مقصد مشهور برای گردشگران غربی با وجود غیرقانونی بودن تن‌فروشی می گوید: «تن فروشی حقیقتاً تا زمان ورود اسپانیایی‌ها در این مجمع الجزایر ناشناخته بود. هیچ واژه بومی برای آن وجود ندارد. ما به جای آن از واژه اسپانیایی «پوتا» (فاحشه) استفاده می‌کنیم. اما حتی تحت دوران اسپانیا هم این مساله حقیقتاً ناشناخته بود. در سال ۱۹۰۰ سرشماری نشان می‌دهد که در شهر مانیل تنها ۱۱ زن تن‌فروشی می‌کردند که چهار تن از آنان خارجی بودند. در اوایل ۱۹۰۰ به واسطه ورود ارتش ایالات متحده روسپی‌گری سازماندهی شده و در مقیاسی وسیع پایه گذاری شد.

سارا ابراهیمی
984 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *