کافه گردش
اجتماعی
۳۰ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۷ ق.ظ

استفاده از ظرفیت‌های هر استان به منظور فاصله گرفتن از بودجه عمومی کشور

2356059_844

شریعتمداری در ابتدا به بپاسخ به سوال اول مجری برنامه مبنی بر اینکه مهم‌ترین دلیل انتخاب استان لرستان به عنوان مقصد سفر رئیس جمهور چه بود؟ گفت: استان لرستان پیشتاز مقاومت در مقابل همه سختی‌های متعلق به نظام جمهوری اسلامی ایران است. زیرا مردم خودشان را از نظام و نظام را از خودشان می‌دانند.

وی تصریح کرد: شهرستان پلدختر در میزان شهدایی که تقدیم انقلاب کرده است دومین شهر کشور است به طوری که در این استان جوان شریفی بر اثر گلوله اشرار ۵ سال است که در کما قرار گرفته و مورد مراقبت خانواده‌اش است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به موشک‌ باران‌های زیاد استان لرستان در دوران ۸ سال دفاع مقدس گفت: بیش از ۹۰ بار این استان مورد اصابت موشک‌های سنگین قرار گرفته است.

شریعتمداری با بیان اینکه چندصد نفر در موشک باران‌ها به شهادت رسیده‌اند ادامه داد: متأسفانه در آن ایام امکان توسعه وجود نداشت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز به دلیل اینکه این استان نقطه اصلی مرزی به حساب نمی‌آمد در اولویت‌های بازسازی قرار نگرفت.

* اختصاص بودجه عمومی به ۷۹ طرح در استان لرستان

وی خاطر نشان کرد: دولت خدمت‌گذار با تدبیر رئیس جمهور به این استان مقدس سفر کرد تا در جهت حل مشکلات این استان گام‌های اساسی برداشته شود.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به تصویب ۷۹ طرح مهم در استان لرستان گفت: قرار است در حوزه‌‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری این طرح‌ها عملیاتی شود.

شریعتمداری با اشاره به اینکه دولت به دنبال نگاه مشارکت جویانه است خاطر نشان کرد: بودجه عمومی به ۷۹ طرح مهم در این استان اختصاص داده شده است.

* استفاده از ظرفیت‌های هر استان در راستای فاصله گرفتن از بودجه عمومی کشور

وی گفت: دولت تدبیر و امید در سفرهای استانی رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده است که از جمله آن می‌توان به توسعه محور بودن سفرها و مشارکت مردمی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های هر استان جدا از بودجه عمومی اشاره کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور با اشاره به اینکه سفرهای استانی در دولت‌ها مشترکاتی از قبیل ایجاد همدلی بین مردم و ارتباط آنها با دولتمردان وهمچنین آشنایی نزدیک با مسائل و مشکلات است ادامه داد: رویه جدیدی در دولت تدبیروامید اتخاذ شده است به طوری که این رویه توجه به امر توسعه متوازن و استفاده از ظرفیت مردم در جهت رشد و توسعه اقتصادی کشور و فاصله گرفتن از بودجه عمومی بوده است.

سپیده تدین
357 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *