کافه گردش
اخبار
۱۳ آذر ۱۳۹۳, ۱۲:۱۹ ب.ظ

استقبال از حملات ایران علیه داعش

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم گفت که هیچ دلیلی برای تردید در گزارش های منتشر شده درباره حملات جنگنده های ایرانی به مراکز داعش وجود ندارد.
آمریکا از حملات زمینی و هوایی ایران علیه داعش استقبال کرد.

به گزارش عصرایران به نقل از بی بی سی، جان کری وزیر خارجه آمریکا در بروکسل گفت: هر حمله ای از ایران علیه داعش، اقدام مثبتی است.

کری البته از تایید ادعاهای مطرح شده توسط وزارت دفاع این کشور درباره حملات جنگنده های ایرانی علیه داعش در عراق خودداری کرد.

ایران در ائتلاف بین المللی ضدداعش به رهبری آمریکا مشارکت ندارد. با این حال خبرهای غیررسمی درباره حضور فرماندهان نظامی ایرانی در عراق و حملات جنگنده های ایرانی به مواضع داعش در عراق منتشر شده است.
۱

جان کری همچنین از ائتلاف بین المللی ضدداعش ابراز خرسندی کرد اما گفت: آنچه که باید نابود شود ایدوئولوژی گروه داعش و منابع تامین مالی و سیستم جذب نیروی آن است.

سخنان کری پس از نشست اعضای ائتلاف بین المللی ضدداعش در شهر بروکسل مطرح شد.

قبل از این تعدادی از رسانه های آمریکایی گفته بودند هواپیماهای جنگی فانتوم اف ۴ ایران مواضع داعش در استان دیاله عراق را بمباران کرده اند.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم گفت که هیچ دلیلی برای تردید در گزارش های منتشر شده درباره حملات جنگنده های ایرانی به مراکز داعش وجود ندارد.

آمریکا همچنین گفته است که هیچ هماهنگی میان این کشور و ایرانی ها درباره حملات هوایی علیه داعش وجود ندارد.

سپیده تدین
381 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *