کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۵ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۳۹ ق.ظ

استقرار جنگنده‌های عربستان در ترکیه

روزنامه ایندیپندنت نوشت که عربستان نیروی زمینی و جنگنده به پایگاه اینجرلیک ترکیه اعزام کرده است.
پرتال خبری واکنش: دولت سعودی در حال حاضر نیروی زمینی و جنگنده‌هایی را به پایگاه نظامی در ترکیه برای آمادگی مداخله در سوریه فرستاده است.
در همین حال،  مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه،‌ گفت عربستان سعودی برای ادامه نبرد علیه نیروهای داعش جنگنده‌های خود را به ترکیه اعزام خواهد کرد. وی همچنین اعلام کرد که “می‌توانیم [در سوریه] وارد عملیات زمینی شویم.”

چاووش‌اوغلو که برای شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان به سر می‌برد در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که ترکیه و عربستان سعودی برای مبارزه با داعش از همان ابتدا خواهان عملیات زمینی بودند.
وی گفت:‌ “در تمام جلسات ائتلاف اعلام کردیم که اگر قرار است با داعش مقابله شود نیاز به یک استراتژی جامع و نتیجه‌محور داریم.”
ترکیه مواضع کردهای سوریه را هدف قرار داد
بنا به گزارش‌ها نیروهای ترکیه در روز شنبه مواضع نیروهای کرد سوریه را زیر آتش توپخانه گرفته است.
سازمان دیدبان حقوق بشر سوریه می‌گوید ارتش ترکیه یک پایگاه هوایی ارتش سوریه و یک روستا را که به تازگی به تصرف نیروهای کرد سوریه در آمدند، هدف قرار داده است.
به گزارش رویترز یک سخنگوی یگان‌های مدافع خلق تایید کرده است که پایگاه هوایی منغ در شمال حلب هدف قرار گرفته است. به گفته او جیش الثوار، این پایگاه را تصرف کرده بود.
جیش الثوار و یگان‌های مدافع خلق هر دو عضو ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه هستند و مناطقی در شمال حلب را از اسلام‌گرایان افراطی گرفته‌اند.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.
رهـــــــــــــا مسعودی
498 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *