استقلال و سپاهان در بازی امروز…

1
1

در ترکیب استقلال امیر قلعه‌نویی دوباره از نکونام، ساموئل و آندو استفاده کرده و در خط جلو نظری، قاضی و اکبرپور بازی می‌کنند

ورزشگاه: فولادشهر اصفهان
تماشاگر: ۹ هزار نفر
اخطارها: علی حمودی، هادی عقیلی، امید ابراهیمی از سپاهان، امیرحسین صادقی، جواد نکونام از استقلال
سپاهان: رحمان احمدی، هادی عقیلی، شجاع خلیل زاده، علی حمودی، امید ابراهیمی، احسان حاج صفی، یعقوب کریمی(۶۳-مهدی شریفی)، اروین بولکو، علی کریمی(۸۹-امین جهان عالیان)، حسین پاپی، محمد غلامی(۹۰-امیر حسین کریمی)
سرمربی: زلاتکو کرانچار
استقلال تهران: سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری، امیر حسین صادقی، حنیف عمران زاده، هاشم بیک زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان،جی لوید ساموئل، سیاوش اکبرپور(۷۹-مهرداد اولادی)، محمد مهدی نظری(۶۶-خسرو حیدری) و محمد قاضی
سرمربی: امیر قلعه نویی
کادر داوری: حسین زرگر،رسول فروغی،آرمان اسعدی
ناظر داوری: خداد افشاریان
شرح بازی:
حساس ترین بازی هفته هفدهم لیگ برتر در شرایطی بین دو مدعی همیشگی فوتبال ایران آغاز شد که به خاطر حضور امیر قلعه نویی و تعدادی از بازیکنان سابق سپاهان مثل مهدی رحمتی و هاشم بیک زاده در ترکیب تیم استقلال این بازی از حساسیت ویژه ای برخوردار شده بود و فاصله سه امتیازی سپاهان با استقلال در بین تیمهای صدر جدولی هواداران سپاهان را امیدوار کرده بود تا تیمشان به مانند بازی رفت در ورزشگاه آزادی به پیروزی برسد و جایگاه استقلال را در رتبه سوم تصاحب کند.
البته در سوی مقابل هم استقلالی ها بعد از تساوی خانگی هفته شانزدهم مقابل گسترش با تیمی با انگیزه راهی اصفهان شده بودند تا با گرفتن انتقام شکست دور رفت همچنان خودشان را در کورس قهرمانی نگه دارند. مهمترین نکته در ترکیب سپاهان نیمکت نشین شدن علی احمدی و حضور علی کریمی به جای او بود که نشان می‌داد کرانچار با هجومی تر کردن تیمش به فکر سه امتیاز این مسابقه است و در سوی مقابل هم امیر قلعه نویی با استفاده از سه بازیکن با خصوصیات هافبک دفاعی در کمربند میانی تیمش به فکر مقابله با بازیسازی خط هافبک سپاهان بود. البته بارش باران پیش از شروع بازی و لغزنده شدن زمین هم یکی از دغدغه های هر دو سرمربی برای فرستادن ترکیبی مناسب برای مقابله با تیم حریف بود. بازی در بیست دقیقه ابتدایی شایسته دو تیم مدعی فوتبال ایران نبود و توپ بیشتر در میانه میدان در گردش بود.
از یک طرف حملات استقلال از سمت چپ و با همکاری زوج بیک زاده و قاضی شکل می گرفت و از طرف دیگر سپاهان هم چشم امید به حرکات حسین پاپی و محمد غلامی در خط تهاجمی تیمش داشت که البته هیچکدام به ثمر ننشست و دروازه بانان هر دو تیم کم کارترین بازیکنان میدان بودند. در بیست دقیقه انتهایی نیمه اول خطاهای پرتعداد بازیکنان دو تیم سرعت بازی را گرفت و حتی ضربان ایستگاهی و کرنر بازیکنانی مثل آندرانیک تیموریان و احسان حاج صفی هم نتوانست یخ بازی را بشکند. البته چند حمله نصف و نیمه از سپاهان در پنج دقیقه پایانی دروازه استقلال را با خطر روبرو کرد که با درخشش رحمتی به ثمر ننشست تا هر دو تیم نیمه اول را با تساوی به رختکن بروند.
با آغاز نیمه دوم کیفیت فنی بازی بهتر شد و حملات هر دو تیم بر روی دروازه ها نشان داد که کرانچار و قلعه نویی در بین دو نیمه صحبتهای لازم را با بازیکنان انجام داده اند. پانزده دقیقه ابتدایی این نیمه در اختیار استقلال بود و بعد از آن سپاهان با استفاده از سرعت بازیکنانش در ضد حملات به دروازه استقلال نزدیک شد تا تماشاگران شاهد بازی بهتری نسبت به نیمه اول باشند ولی در نهایت در این نیمه پر هیجان هم گلی به ثمر نرسید تا مدعیان قهرمانی لیگ سیزدهم امتیازات را تقسیم کنند.
دقایق حساس:
دقیقه ۲۴- شوت محمد مهدی نظری از پشت محوطه جریمه به کنار دروازه رحمان احمدی رفت.
دقیقه ۴۰-شوت امید ابراهیمی از فاصله ۲۵ متری با بی دقتی این بازیکن به بالای دروازه سید مهدی رحمتی زده شد.
دقیقه ۴۲- شوت روی پای قاضی از فاصله ۳۵ متری بهترین موقعیت استقلال در نیمه اول بود که از کنار دروازه رحمان احمدی به بیرون رفت.
دقیقه۴۴-خطرناک ترین موقعیت سپاهان در این دقیقه بدست آمد که پاس رو به عقب محمد غلامی و شوت پای چپ امید ابراهیمی از داخل محوطه جریمه با واکنش رحمتی راهی کرنر شد.
دقیقه ۴۵-کرنر یعقوب کریمی از راست و ضربه سر شجاع خلیل زاده به بالای دروازه رحمتی رفت.
دقیقه۵۰-شوت پای راست بیک زاده از پشت محوطه جریمه با واکنش به موقع رحمان احمدی دفع شد.
دقیقه۵۶-سانتر آندو از جناح چپ و ضربه سر قاضی از داخل محوطه شش قدم به کنار دروازه سپاهان رفت.
دقیقه ۷۰-نفوذ حمودی از راست به داخل محوطه جریمه و پاس رو به عقب او به خوبی بر روی پای احسان حاج صفی جفت و جور نشد تا یک موقعیت مناسب برای سپاهان از دست برود.
دقیقه۸۰-سانتر پاپی ار راست و ضربه سر محمد غلامی با واکنش رحمتی از زیر طاق دروازه راهی کرنر شد.
دقیقه ۸۹-حرکت خسرو حیدری ار راست به داخل محوطه جریمه و سانتر او با ضربه سر قاضی همراه شد که علی حمودی توپ را از روی خط دروازه برگشت داد و یک گل حتمی را برای تیمش خرید.
اتفاق ویژه:
امیر قلعه نویی بعد از قبول دو شکست دو بر یک مقابل سپاهان و دو بر صفر مقابل ذوب آهن سرانجام در سومین مسابقه اولین امتیاز خودش در لیگ سیزدهم را از تیمهای اصفهانی گرفت.
بهترین بازیکن:
به خاطر بسته ماندن دروازه هر دو تیم باید به صورت ویژه از مدافعانی مثل شجاع خلیل زاده و حنیف عمران زاده به عنوان بهترین بازیکنان این مسابقه نام برد.