کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۳ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ق.ظ

اظهارات فائزه هاشمی در مورد اصلاح طلبان

اظهارات فائزه هاشمی در مورد اصلاح طلبان

فائزه هاشمی‌رفسنجانی معتقد است که مهم‌ترین مساله امروز اصلاح‌طلبان، وحدت همه نیروهای سیاسی این جریان است.

پرتال خبری واکنش:چکیده اظهارات فائزه هاشمی به این شرح است:

ردصلاحیت‌های گسترده مشکلات زیادی برای اصلاح‌طلبان ایجاد کرد. لیست انتخاباتی فهرست امید منطبق با داشته‌های جریان اصلاحات بود.با وجود همه تلاش‌هایی که برای عدم موفقیت اصلاح‌طلبان در انتخابات طراحی شده بود نزدیک به ۵٠ درصد لیست امید رای آورد.رای لیستی مردم رای به تحزب از سوی مردم بود.درماجرای انتخاب ریاست مجلس خوب عمل نکردیم.

تجربه نشان داده هر بار وحدت نداشتیم شکست خوردیم.درسال ٨۴ که با تعدد کاندیدا مواجه بودیم شکست خوردیم. سال ٨٨ انسجام و وحدت اصلاح‌طلبان خوب بود. در سال ٩٢ وحدت اصلاح‌طلبان روی روحانی و با حمایت هاشمی و خاتمی و با کناره‌گیری عارف موجب پیروزی اصلاح‌طلبان شد.در سال ٩۴ نیز هر حوزه‌ای که وحدت وجود داشت پیروز شدیم و هر جا وحدت نبود شکست خوردیم.

در انتخابات مجلس دهم و ریاست مجلس، بالای ۴٠ درصد اصلاح‌طلب وجود داشت اما برخی به دنبال رای به آقای لاریجانی رفتند. انسجام اصلاح‌طلبان در انتخاب ریاست لاریجانی از بین رفت. فراکسیون امید با قوت شکل می‌گرفت خیلی از سمت‌های مهم مجلس را می‌توانستیم در اختیار بگیریم.البته آقای لاریجانی به عنوان اصولگرای معتدل شناخته می‌شود و اصلاح‌طلبان از او پیش از انتخابات حمایت کرده بودند.پیش از انتخابات از آقای لاریجانی مواضع خوبی دیدیم.اصلاح‌طلبان مجلس باید پای مواضع اصلاح‌طلبی خود بایستند.یک سال تا انتخابات ٩۶ باقیمانده، اگر این روند ادامه پیدا کند و وحدت خود را از دست دهیم با مشکل مواجه می‌شویم.مردم بیش از آنچه لازم بود کار کردند و دیگر بهانه‌ای نیست و باید هر آنچه در توان داریم برای بهبود وضعیت کشور و مردم انجام دهیم.
سارا ابراهیمی
271 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *