اعتراض باراک اوباما به سخنان دونالد ترامپ - پرتال جامع واکنش | اخبار سیاسی ، فرهنگی ، گردشگری ، زناشویی ، سرگرمی ، عکس بازیگران ،دنیای مدل
کافه گردش
اخبار
۱۴ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۲۲ ب.ظ

اعتراض باراک اوباما به سخنان دونالد ترامپ

پرتال خبری واکنش:در پی اظهارات نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا درباره رویکرد این کشور در استفاده از سلاح اتمی، رئیس جمهور آمریکا شایستگی وی برای جانشینی خود را زیر سوال برد.باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پس از پایان نشست امنیت هسته‌ای در این باره گفت: ما نمی‌خواهیم کسی رئیس جمهور آمریکا شود که اهمیت این موضوع را درک نمی‌کند.

پیش از این دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا ادعا کرده بود واشنگتن و متحدانش باید از محدودیت‌هایی که در استفاده از تسلیحات اتمی تعیین کرده‌اند، عبور کنند.اوباما در ادامه عنوان کرد: اظهارات ترامپ از فردی انتظار می‌رود که چیز زیادی از سیاست خارجه، سیاست هسته‌ای شبه جزیره کره یا کلا از دنیا نمی‌داند.

رئیس جمهوری آمریکا پیش از این نیز بارها از ترامپ انتقاد کرده بود اما انتقاد جدید وی دیگر شخصیت یا نحوه صحبت کردن این نامزد ریاست جمهوری را هدف قرار نداده بلکه متوجه یکی از سنگین‌ترین مسئولیت‌هایی بوده است که رئیس جمهور آمریکا برعهده دارد. جدای از این بحث هسته‌ای و حل بحران‌های مرتبط با آن یکی از اهداف اصلی دوران ریاست جمهوری اوباما محسوب می‌شود.به گفته اوباما، رهبران جهان و سایر شرکت‌کنندگان حاضر در کنفرانس امنیت هسته‌ای نسبت به اظهارات ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند.ترامپ در اظهارات خود گفته بود از دستیابی ژاپن و کره جنوبی به تسلیحات هسته‌ای برای مقابله با همسایه‌شان کره شمالی استقبال می‌کند. وی همچنین استفاده از تسلیحات هسته‌ای در جنگ‌های اروپا را رد نکرد.

اعتراض باراک اوباما به سخنان دونالد ترامپ

سارا ابراهیمی
311 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
بستن پنجره