اعزام یک میلیون دانش آموز به اردوهای راهیان نور

 اعزام یک میلیون دانش آموز به اردوهای راهیان نور

فرمانده قرارگاه راهیان نور گفت: امسال یک میلیون و ۵۲ هزار دانش‌آموز به راهیان نور اعزام می‌شوند.

پرتال خبری واکنش: سردار علی فضلی عصر شنبه در جمع مسئولان قرارگاه راهیان نور دانش‌آموزی بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های بسیار خبی برای سازماندهی اردوهای راهیان نور در سطح کشور صورت گرفته است و امسال بیش از هفت میلیون نفر از سراسر کشور به این اردوها اعزام می‌شوند.

وی از اعزام بیش از یک میلیون و ۵۲ هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور خبر داد و اضافه کرد: در مناطق مرزی و عملیاتی کشور ۵۷ یادمان و زیارت‌گاه آماده بازدید زائران است.

فرمانده قرارگاه راهیان نور خاطرنشان کرد: در استان بوشهر نیز شاهد اقدامات خوبی برای برگزاری اردوهای راهیان نور هستیم و این استان از استان‌های پیشتاز در سطح کشور در زمینه راهیان نور محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر لزوم آشنایی دانش‌آموزان با ایثار و فداکاری رزمندگان هشت سال دفاع مقدس بیان کرد: این اردوها زمینه ساز آشنایی دانش‌آموزان با وضعیت رزمندگان و شهدای ما در دوران دفاع مقدس است.

سردار فضلی با اشاره به اینکه مردم ایران در دوران دفاع مقدس فداکاری‌ها و ایثارگری‌های بسیار زیادی داشته‌اند، افزود: راهیان نور بزرگ‌ترین عملیات مشترک فرهنگی در کشور است.

وی به نقش بسیار مهم و اثرگذار راهیان نور در مقابله با جنگ نرم و هجمه فرهنگی دشمن اشاره کرد و ادامه داد: وزارت آموزش‌وپرورش، سپاه و بسیج مشارکت بسیار خوبی را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر اردوهای راهیان نور دارند.