کافه گردش
اخبار
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۹:۳۳ ق.ظ

اعطای وام بلاعوض به خانواده‌های کم‌درآمد

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: علاوه بر وام ۱۵ میلیون تومانی با نرخ ۴درصد، بنیاد مسکن به خانواده‌های کم‌درآمد وام بلاعوض ۳ میلیون تومانی می‌دهد.

پرتال خبری واکنش: تابش در حاشیه مراسم سالگرد تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عمده فعالیت‌های این نهاد در حوزه مسکن روستایی است گفت: توانستیم یک میلیون و هفتصد هزار واحد مسکونی روستایی را نوسازی کنیم.

وی ادامه داد: همچنین ۱۳هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وام ارزان‌قیمت به متقاضیان ارائه شده که این برنامه در سال جاری هم ادامه خواهد داشت.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: نوسازی ۵۰ هزار واحد مسکونی روستایی را از سال قبل شروع کرده‌ایم و باید به نوسازی ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سال برسیم.

تابش با بیان اینکه رقم تسهیلات نوسازی مسکن روستایی ۱۵ میلیون تومان با سود ۴درصد است گفت: خوشبختانه در زمینه تامین مالی برای نوسازی واحدهای مسکونی در روستاها مشکلی نداریم.

وی تاکید کرد: خانوار محروم و کم‌درآمد می‌توانند علاوه بر تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی از تسهیلات ۳ میلیون تومانی بلاعوض هم استفاده کنند.

تابش با بیان اینکه از سایر نهادهای حمایتی مانند بنیاد برکت، بهزیستی، منابع مناطق آزاد برای نوسازی خانه‌های روستایی استفاده می‌کنیم گفت: تامین مسکن کم‌درآمدها در کلانشهرها سخت‌تر از شهرهای کوچک و متوسط است و به طور قطع با این تسهیلات نمی‌توان مشکلات مسکن کم‌درآمدها در کلانشهرها را حل کنیم.

وی درباره تامین مسکن کم‌درآمدها در سال جاری گفت: امسال چیزی حدود ۱۵ هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن و ۲۷ هزار واحد مسکونی توسط خیرین برای خانواده‌های کم‌درآمد تامین می‌شود.

وی همچنین تاکید کرد: به طور قطع سپرده‌گذاری برای خانواده‌های کم‌درآمد کافی نیست و در تامین مسکن این افراد دولت باید بروز کند.با اخبار اقتصاد سایت واکنش همراه باشید.

رهـــــــــــــا مسعودی
342 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *