اعلامیه‌ آمریکا برای داعش /عکس

اعلامیه‌ آمریکا برای داعش /عکس

هواپیماهای آمریکایی روز گذشته کاغذ نوشته‌هایی را بر فراز شهر رقه در شمال شرق سوریه فرو ریختند که در آن عباراتی با مضامین تهدید آمیز علیه داعش آمده بود.
العالم: منابعی از داخل شهر رقه گفتند که این نوشته ها به زبان عربی و با لهجه عامیانه سوریه نوشته شده بود و مضمون آن چنین است: “ای داعش! منطقه تحت سیطره شما هرروز کوچکتر می شود. ما تعداد زیادی از سرکرده هایتان و تعداد بیشتری از همرزمان شما را کشتیم. در هرزمان و هر مکانی که بخواهیم به شما حمله می کنیم و نمی توانید در برابر ما بایستید. ما متوقف نمی شویم و تقدیر چنین است که جنگ را ببازید. مرگ شما و ساعت صفر به شما بسیار نزدیک شده است”.

درباره درگیری های تدمر خبر می رسد که داعش بعد از پیشروی سریع به سوی این شهر باستانی، از صبح امروز یکشنبه در برابر پیشروی های ارتش سوریه مجبور به عقب نشینی شد و بعد از درگیری های شدید از مناطق تحت سیطره خود در این شهر عقب نشست.

منابع رسانه ای از پاکسازی و امنیت کامل این شهر توسط ارتش سوریه و خسارتهای گسترده در صف تروریست ها خبر می دهند.

مدیر کل اداره آثار باستانی و موزه های سوریه نیز تاکید کرد که آثار باستانی شهر تدمر در درگیری ها آسیب ندیده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که واحدهای ارتش سوریه علاوه بر شهر تدمر، برج رادیویی و تعدادی از تپه های پیرامون آن را نیز پاکسازی کرده اند و دست کم 150 تروریست را که اغلب اتباع بیگانه بودند هنگام تلاش برای ورود به منطقه ایستگاه سوم در شرق تدمر به هلاکت رسانده اند.