کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۱ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۱۶ ق.ظ

افزایش آرای موافقان برجام در مجلس

پرتال خبری واکنش:رای مثبت نمایندگان مجلس شورای اسلامی به جزییات طرح «اقدامات متقابل و متناسب دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام»، منتقدان برجام را که امید داشتند این توافق پشت سد مجلس متوقف شود، شگفت زده و نومید کرد.

نکته جالب توجه مقایسه شمار آرای موافق و مخالف و ممتنع در سه مرحله تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام (در تیر ماه) و بحث بر سر کلیات و جزییات طرح مورد نظر کمیسیون امنیت ملی در روزهای یکشنبه و سه شنبه است.

شمار موافقان تشکیل کمیسیون ویژه بررسی برجام ۱۳۶ نماینده بود و رسانه های منتقد برجام این عدد را به منزله مخالفت با توافق دولت با گروه ۱+۵ تفسیر کردند. ۳۹ نفر نیز رای مخالف دادند و ۹ نفر هم ممتنع بودند.

شمار موافقان کلیات طرح مورد نظر کمیسیون امنیت ملی در جلسه روز یکشنبه (۱۹ مهر ) اما به ۱۳۹ نفر و مخالفان هم به ۱۰۰ نفر رسید و ۱۲ نفر نیز رای ممتنع دادند. دلواپسان این بار این گونه تفسیر کردند که عدد ۱۰۰ به منزله افزایش مخالفان برجام است و به جلسه امروز(سه شنبه) دل بستند تا از ۱۰۰ فراتر رود و «برجام» رد شود.

صبح امروز ( سه شنبه) اما چه اتفاقی افتاد؟

جزییات طرح مجلس درباره برجام، با ۱۶۱ موافق و ۵۹ مخالف و ۱۲ ممتنع به تصویب رسید. یعنی عدد ۱۰۰ مخالف، نه تنها بالا نرفت که کاهش یافت و به ۵۹ مخالف تقلیل یافت و بدین ترتیب قصه برجام همان گونه به فرجام رسید که دولت می خواست.

رهـــــــــــــا مسعودی
454 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *