اقدام جالب دختران مسلمانان در فرانسه /عکس

اقدام جالب دختران مسلمانان در فرانسه /عکس

پرتال خبری واکنش: رئیس فدراسیون اتحادیه های مسلمانان در شمال فرانسه اعلام کرد: تعدادی از مسلمانان شامگاه جمعه هنگام برگزاری مراسم مذهبی شب میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) به شکلی نمادین از یک کلیسا در این منطقه محافظت کردند.

عبدالقادر عوسج   Abdelkader Aoussedj گفت : « این کاملا طبیعی است که مسلمانان به دیگر مذاهب احترام می گذارند و این اقدام نشان می دهد آنها- پس از حملات پاریس- درکنار همشهریان خود هستند. »
اتحادیه شهروندان مسلمان پا-دو-کاله Pas-de-Calais در شمال فرانسه از چند روز پیش این اقدام بی سابقه را در کلیسای لنس Lens سازماندهی کرد و هدف از آن این بود « چهره دیگری از مسلمانان نشان داده شود. »

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لیل، نماینده فرهنگی این اتحادیه گفت : « ما امیدواریم چنین اقداماتی در همه جا صورت گیرد. به خصوص در این دوره که مسلمانان انگشت نما هستند. این اسلام واقعی است و با اعمال این دیوانگان هیچ ارتباطی ندارد. »

نزدیک به 200 تن از مسیحیان که در این مراسم شرکت کرده بودند این اقدام را تحسین کردند و کشیش در پایان این مراسم از نمایندگان مسلمانان تشکر کرد.

پس از حملاتی که 13 نوامبر در پاریس رخ داد، تدابیر امنیتی شدیدی در ایام میلاد مسیح (ع) و سال نو برقرار شده است.با اخبار بین الملل سایت واکنش همراه باشید.