کافه گردش
اخبار
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱:۳۲ ب.ظ

امروز هوای پایتخت سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفی هوای تهران به برغم افزایش ۱۵ عددی نسبت به روز گذشته همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

پرتال خبری واکنش: محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۱۵عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد ۷۷ قرار دارد.

رستگاری گفت: میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز درهمین مدت از ۳۳ به ۳۴ و از ۴۶ به ۵۳ افزایش یافته است.

وی افزود: ایستگاه های دانشگاه شریف، پاسداران و فرمانداری شهر ری در مناطق ۲، ۳ و ۲۰ به ترتتیب با شاخص عددی ۱۰۹، ۱۰۴ و ۹۹ بیشترین میزان آلایندگی جوی در ۲۴ ساعت گذشته را داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک رز(منطقه ۲۲) با شاخص ۴۱ ، سوهانک(منطقه ۱) و شهرداری منطقه ۲ نیز هر دو با شاخص ۵۵ کمترین حجم آلاینده های جوی را دراین مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

رهـــــــــــــا مسعودی
345 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *