امروز پایان روزهای پرالتهاب دروازه‌بان جنجالی پرسپولیس است

پرتال خبری واکنش: سوشا مکانی یکشنبه (امروز) از زندان آزاد می‌شود. این جمله‌ای بود که روز گذشته وکیل جدید سوشا در گفت‌وگویی آن را به زبان آورد تا مشخص شود دروازه‌بان سرخ‌های پایتخت امروز (احتمالا) از زندان آزاد می‌شود. البته این آزادی به این معنا نیست که پرونده سوشا مکانی بسته شده و اصولا هم اگر این آزادی رخ دهد، چندان به‌راحتی حاصل نشده است. مسئولان قضائی بعد از اعتراض وکیل سوشا مکانی به قرار بازداشت موقت این بازیکن تصمیم گرفتند این قرار را بردارند ولی برای آن یک شرط محکم گذاشتند: وثیقه‌ای به ارزش یک‌میلیارد تومان. به‌عبارت‌دیگر سوشا از زندان آزاد می‌شود تا از این بعد درگیر رفتن به دادگاه برای خاتمه‌دادن به رویه قضائی‌اش باشد. البته وکیل مکانی در صحبت‌های مختلفی که با سایت‌های خبری داخلی داشته از تهیه این وثیقه خبر داده و گفته این وثیقه روز گذشته در اختیار دادگاه قرار گرفته و از آنجا که مراحل ارزش‌گذاری این وثیقه زمان‌بر است در نتیجه آزادشدن موکلش به روز یکشنبه، امروز، موکول می‌شود.

بااین‌حال پرونده سوشا مکانی و دربند‌بودن این بازیکن هنوز بازتاب زیادی در رسانه‌های داخلی دارد و واکنش‌های متعددی را هم در پی داشته. بعد از آنکه پرسپولیسی‌ها، چه بازیکنان و چه اعضای مدیریتی این باشگاه در گفت‌وگوهای مختلف، خواستار این شده بودند که مسئولان قضائی با عنایت به دروازه‌بان تیمشان بستری فراهم کنند تا فوتبال این بازیکن تمام نشود، جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان که سابقه حضور در استقلال تهران را هم دارد نسبت به زندانی‌شدن مکانی واکنش نشان داد. نکونام که با تسنیم دراین‌باره حرف زده بود، گفت: «از شنیدن این خبر خیلی متأسف شدم. امیدوارم شاهد این اتفاقات برای فوتبالیست‌ها و ورزشکاران نباشیم. امیدوارم قوه قضائیه مانند همیشه که با درایت عمل می‌کند، در این موضوع نیز به مکانی لطف کرده و به پاس زحماتی که برای فوتبال کشیده است، به او کمک کرده و شاهد رأفت اسلامی باشیم. به اینکه سوشا مکانی مقصر بوده یا نه، کاری ندارم ولی امیدوارم فوتبال او خراب نشود و بتواند به فوتبالش ادامه دهد و دور از حواشی باشد. همان‌طوری که در اعیاد شاهد هستیم قوه قضائیه به افرادی که دچار مشکل شده‌اند، کمک کرده، امیدوارم این اتفاق برای مکانی هم رخ دهد».

البته دردسرهای سوشا مکانی فقط مربوط به زندگی شخصی‌اش نمی‌شود و زندگی حرفه‌ای او را هم تحت‌ تأثیر قرار داده؛ چراکه پرسپولیسی‌ها که هنوز از سرنوشت دروازه‌بان اصلی‌شان در نیم‌فصل اول لیگ اطلاع دقیقی ندارند به دنبال یافتن جایگزینی مناسب برای او هستند. پرسپولیس پس از اینکه با بیرانوند، دروازه‌بان تیم نفت بر سر مسائل مالی به تفاهم نرسید چندین گزینه داخلی و خارجی را هم رصد كرده و به احتمال زیاد به‌زودی دروازه‌بان تازه‌ای را به مجموعه‌اش اضافه خواهد کرد. این به آن معناست که سوشا حتی درصورت آزادی از زندان هم روزهای سختی را پیش‌رو دارد چون هر آن ممکن است با محرومیت‌هایی روبه‌رو شود که نهادهای فوتبالی برای او در نظر خواهند گرفت.

کعبی هم تعهد داد

همان‌طور که روز جمعه، خبرگزاری میزان خبر داده بود در راستای پرونده سوشا مکانی، یکی دیگر از بازیکنان سابق تیم ملی و پرسپولیس هم به دادگاه احضار شده است. روز گذشته مشخص شد این بازیکن حسبن کعبی است؛ هافبک جنوبی سابق باشگاه پرسپولیس، چندی پیش در گفت‌وگویی که ورزش٣ آن را بازتاب داده بود در رابطه با ماجرای سوشا مکانی اظهاراتی کرده بود که به‌همین‌دلیل به دادگاه احضار شد. البته به گزارش تسنیم، او صبح روز گذشته با بیان این موضوع که آن مصاحبه را از سر بی‌اطلاعی نسبت به بعضی از مسائل عنوان کرده با دادن تعهد کتبی از دادگاه خارج شد.با اخبار ورزشی سایت واکنش همراه باشید.