انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۵

نتایج اولیه کنکور دکتری (ph.d) سال 1395 امروز دوشنبه (16 فروردین) از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود.
پرتال خبری واکنش: داوطلبان از عصر امروز می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کارنامه اولیه خود را مشاهده کنند.
طبق گفته‌های حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش، تعداد 158 هزار و 253 داوطلب در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 95 ثبت نام کردند که از این تعداد 67 هزار و 432 نفر زن و 90 هزار و821 نفر مرد هستند که از این تعداد 127 هزار و 724 نفر در جلسه آزمون شرکت کردند.
داوطلبانی که دارای نمره کل تراز نهایی مثبت یک و بالاتر باشند، باید طبق موارد ذیل اقدام کنند.
شرایط و ضوابط و کد رشته محل‌های پذیرنده دانشجو در آزمون دکتری سال 1395 از طریق سایت سازمان سنجش از روز سه‌شنبه (17 فروردین) اعلام می‌شود.داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از روز سه‌شنبه لغایت روز شنبه (21 فروردین) می‌توانند برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب حداکثر 50 کد رشته محل اقدام کنند.
براساس انتخاب رشته بعمل آمده، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو نسبت به اعلام حدنصاب هر کد رشته محل و سایر شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو برای ارزیابی تخصصی (مرحله دوم آزمون) از طریق سایت موسسه مربوط در پایان هفته اول اردیبهشت ماه اقدام کنند.
داوطلبان دارای حدنصاب مطابق اطلاعیه دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو که بر روی سایت هر موسسه قرار می‌گیرد لازم است براساس برنامه زمانی نسبت به ارائه مدارک و ثبت‌نام برای سایر مراحل اقدام کنند.
 پیش از این قرار بود نتایج اولیه آزمون دکتری سال 95 هفته اول اردیبهشت اعلام شود.