کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۶ مرداد ۱۳۹۵, ۹:۱۶ ق.ظ

انتقاد تند ایران از سکوت عربستان در مقابل جنایات

انتقاد تند ایران از سکوت عربستان در مقابل جنایات
 بهرام قاسمی در واکنش به جنایت تازه سعودی ها در حمله به بیمارستانی دریمن گفت: سکوت تاسف بار مجامع بین المللی در برابر هدف قرار دادن مدارس و بیمارستانها موجب شده تا عربستان سعودی در ارتکاب جنایات ضد بشری خود روز به روز جری تر و گستاخ تر شود.
پرتال خبری واکنش:بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با محکومیت شدید حمله جنگنده های متجاوز رژیم آل سعود به بیمارستانی در استان ” حجه ” یمن آنرا جنایتی آشکار و غیر قابل تصور علیه بشریت خواند و اظهار داشت: سکوت تاسف بار مجامع بین المللی در برابر هدف قرار دادن مدارس و بیمارستانها موجب شده تا عربستان سعودی در ارتکاب جنایات ضد بشری خود روز به روز جری تر و گستاخ تر شود.
قاسمی افزود: در حالیکه موازین بین المللی و حقوق بشردوستانه و فراتر از آن وجدان بشری همگان را در جنگ ها و منازعات به اتخاذ اقدامات لازم برای حفاظت از غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی فرا می خواند، نظام تروریست پرور و جنگ افروز سعودی هیچ حد و مرزی برای به خاک و خون کشیدن کودکان، زنان و بیماران مظلوم و غیر نظامیان بی دفاع نمی شناسد که البته این رفتار نتیجه سکوت کر کننده و پنهانکاری جنایات این رژیم توسط مجامع و مراجع بین المللی از جمله سازمان ملل متحد!! است.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان بار دیگر تأکید کرد: کاملا اشکار است که اقدام نمایندگان مردم یمن برای از سر گیری فعالیت پارلمان و ساختار های دمکراتیک و قانونی موجب عصبانیت روزافزون عربستان شده است لذا رژیم کودک کش حاکم بر عربستان با حملات گستره و بی امان خود به بیمارستانها و مدارس درصدد انتقام جویی از مردم بی گناه و بی پناه یمن است.
سارا ابراهیمی
404 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *