کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۹ مهر ۱۳۹۴, ۸:۵۷ ق.ظ

انتقاد شدید آیت‌الله مکارم از مداحان

پرتال خبری واکنش: یکی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه برخی مداحان و شاعران خط قرمزها را رعایت نمی‌کنند، گفت: مراجع عظام تقلید به وضعیت مداحان و شاعران رسیدگی کنند.
آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار با اعضای کانون مداحان و شاعران استان قم با اشاره به اینکه عزاداری امام حسین (ع) سرمایه بزرگی است اظهار داشت: عزاداری امام حسین (ع) بسیاری از مشکلات جامعه را حل می‌کند.

مکارموی افزود: متاسفانه مردم شکرگزار برخی نعمت‌هایی که دارند نیستند و نمی‌دانند خداوند چه نعمت‌ها و برکت‌هایی را در اختیارشان قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مداحان، نویسندگان و بانیان مجالس عزاداری امام حسین (ع) را اداره می‌کنند گفت: اگر این سه گروه اعمال و رفتار صحیحی داشته باشند به طور قطع عزاداری‌های امام حسین (ع) دارای شور و شعف خاصی خواهد بود.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: همانگونه که عزاداری‌های امام حسین (ع) دارای برکاتی است آسیب‌ها و خطراتی این مراسم را تهدید می‌کند به گونه‌ای که برخی اشعار سبب گمراهی مردم به‌ویژه جوان‌ها می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به سخنان اخیر خود با شیخ الازهر گفت: در میان اقلیت‌های مختلف گروهی تندرو وجود دارند اما باید این افراد را اصلاح کرد.

وی بیان کرد: مداحانی که اعمال نادرست دارند باید به وسیله مداحان پیشکسوت تربیت و اصلاح شوند.

این مرجع تقلید با اشاره به استفاده برخی مداحان از سبک‌ها و موزیک‌های ماهواره‌ای گفت: برخی مداحان با تقلید اشعار و موزیک‌های نامناسب تلاش می‌کنند طرفداران بیشتری را جذب خود کنند، متاسفانه این امر در میان بانوان حتی بیشتر مشاهده می‌شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: مداحان پیشکسوت باید دارای برنامه باشند تا بدانند چه فعالیت‌هایی را برای مداحان جوان انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه برخی مداحان و شاعران تابع خط قرمزها نیستند گفت: باید آب زلال را در مراسم عزاداری امام حسین (ع) جاری کنیم.

این مرجع تقلید یادآور شد: اعضای کانون مداحان و شاعران با نوشتن نامه‌ای به مراجع عظام تقلید خواستار رسیدگی به وضعیت مداحان شوند که این امور سبب می‌شود مداحان برخی نکات و خط قرمزها را رعایت کنند.

رهـــــــــــــا مسعودی
717 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *