کافه گردش
اخبار
۲۸ آبان ۱۳۹۲, ۹:۱۲ ق.ظ

انجام اصلاحات ساختاری در بانک توسعه تعاون

IMG18592965

محمدعلی سهمانی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید بانک توسعه تعاون با بیان اینکه در اسناد بالادستی افزایش سهم تعاونی ها به ۲۵ درصد پیش بینی شده است گفت: شرط اول برای خدمات رسانی بانک به تعاونی ها، تقویت منابع بانک است.

رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون با بیان اینکه منابع این بانک تاکنون سپرده ای بود اظهارداشت: تلاش می شود تا منابع غیرسپرده ای از طریق بازار سرمایه و انتشار اوراق بهادار تقویت شود. البته خدمات دهی بانک تنها وام و تسهیلات نیست و برخی امور دیگر مانند مشاوره را نیز شامل می شود.

سهمانی خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم تا تعاونی ها بتواند به بازار سرمایه وصل شود. بانک توسعه تعاون یک بانک جوان است و لازم است تا دولت برای تقویت منابع این بانک حمایت هایی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه اگر بتوان از منابع ارزان قیمت و منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد می توان روند پرداخت تسهیلات این بانک را بهبود بخشید افزود: سرمایه فعلی این بانک ۵ هزار میلیارد ریال است که قابل توجه نبوده و باید از روش های گوناگون سرمایه بانک را تقویت کنیم.

رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به توسعه شفاف سازی در عملکرد بانک بیان داشت: همچنین نهادسازی و ابزارسازی مالی و ارائه ابزارهای پولی و مالی جدید در راستای توسعه بخش تعاون باید صورت گیرد.

به گفته سهمانی، بانک توسعه تعاون باید بتواند زمینه های فعالیت داخلی و بین المللی خود را گسترش دهد. برای دستیابی به اینگونه اهداف، اصلاحات ساختاری در بخش های ستادی بانک به تدریج انجام خواهد شد.

وی برنامه ریزی برای آراستگی شعب بانک و به کارگیری سیستم های موثر برای ارتقاء کارایی شعب با کمک نیروی انسانی را از دیگر برنامه های خود در این بانک برشمرد و افزود: تلاش می کنیم بانک بتواند در فضای اقتصادی کشور و در بین بانک ها، جایگاه مناسبی را به دست آورد.

سپیده تدین
452 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *