کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ق.ظ

انصراف تد کروز از مبارزات انتخاباتی آمریکا

در ادامه مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نتایج انتخابات درون حزبی در ایالت ایندیانا هم مشخص شد.

پرتال خبری واکنش: مبارزات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا به انتخابات درون حزبی ایالت ایندیانا رسید جایی که نامزدها امیدوار بودند با تقویت خود و تضعیف رقیب، راه خود را برای ادامه کارزار هموار کنند.
نتایج انتخابات ایندینا در حزب دموکرات حاکی از پیروزی برنی سندرز و شکست برنی سندرز بود. سناتور ایالت ورمونت ۵۲.۶ درصد آرا را کسب کرد و وزریر خارجه سابق آمریکا ۴۷.۵ درصد را اخذ کرد.
از منظر آرای ایالتی، کلینتون هرچند در انتخابات ایندیانا شکست خورد اما توانست ۳۷ رای ایالتی را از آن خود کند و سندرز تنها با اختلاف ۶ رای بیشتر، ۴۳ رای ایالتی را کسب کرد.
اما در اردوگاه جمهوریخواهان رقابت‌ها وارد فاز جدیدی شد و به نظر می‌رسد که نامزد پیشتاز راهش برای نامزدی نهایی این حزب در انتخابات سراسری ریاست جمهوری بیش از پیش هموار شد.
 کسب ۵۲.۳ درصد آرا توسط «دونالد ترامپ» در برابر ۳۶.۷ درصد «تد کروز» و ۶.۷ درصد «جان کسیچ»، نشان داد که موقعیت نامزد پیشتاز جمهوریخواه بیش از پیش تقویت شده است.
با توجه به قوانین موجود در حزب جمهوریخواه، همه ۵۱ رای ایالتی ایندیانا به سبد برنده مبارزات درون حزبی این حزب رسید و ترامپ از این منظر هم فاصله خود را با دیگر رقبا بیشتر کرد.
نکته قابل توجه در انتخابات درون حزبی جمهوریخواهان،‌ اعلام انصراف کروز نامزد و سناتور جمهوریخواه از ادامه مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.
انصراف کروز در حالی مطرح می‌شود که او پیش از این اعلام کرده بود تا پایان مبارزات و تا برگزاری کنوانسیون ملی حزب جمهوریخواه در مبارزات باقی می‌ماند و حتی برای خود نامزد پست معاونت ریاست جمهوری هم انتخاب کرد.
رهـــــــــــــا مسعودی
475 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *