کافه گردش
اخبار
۱۲ تیر ۱۳۹۳, ۷:۵۲ ب.ظ

اوباما هیئت ۱۴ نفری به مذاکرات نفرستاده که شکست بخورند

اوباما هیئت ۱۴ نفری به مذاکرات نفرستاده که شکست بخورند

حسن قشقاوی معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت امورخارجه عصر امروز در حاشیه همایش «دل‌آرامیم» که از سوی حزب مردم‌سالاری در هتل المپیک برگزار شد

در جمع خبرنگاران پیرامون مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ گفت: ارزیابی زودهنگام در خصوص مذاکرات معقول نیست و باید منتظر بمانیم تا با توجه به مذاکرات قبل و پیشنهاداتی که ۲ طرف می‌دهند فرآیند طی شود.

وی افزود: طبیعتاً هیچکس دوست ندارد در این مذاکرات شکست بخورد و ما هم باید در چارچوب حفظ منافع ملی شاهد موفقیت تیم مذاکره‌کننده خود باشیم.

معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت امورخارجه با اشاره به ترکیب تیم آمریکا در مذاکرات جدید ایران با گروه ۱+۵ اظهار داشت: ترکیب تیم اعزامی آمریکا نشان‌دهنده این است که آنها می‌خواهند به نتیجه برسند، من قبول ندارم که با اعزام هیئت ۱۴ نفری اوباما بخواهد شکست بخورد.

قشقاوی اضافه کرد: اگر روال مذاکرات مانند مذاکرات اخیر (وین ۱ و ۲) باشد آنها نیاز دارند عمیق‌تر به واقعیتها نگاه کنند.

وی همچنین درباره تمدید مذاکرات نیز پاسخ داد: در مذاکرات ژنو این تمدید پیش‌بینی شده بود اما تلاشها بر این است که بتوانیم در ۶ ماهه اول به نتیجه برسیم؛ از این رو اگر زیاده‌خواهی‌های غرب نباشد و آنها هم واقع‌بینانه‌تر نگاه کنند پیش‌بینی می‌کنیم ظرف ۶ ماه به نتیجه برسیم اما در حال حاضر ارزیابی‌های استنباطی و سلبی معقول نیست.

سپیده تدین
385 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *