اوباما هیئت ۱۴ نفری به مذاکرات نفرستاده که شکست بخورند

اوباما هیئت ۱۴ نفری به مذاکرات نفرستاده که شکست بخورند

حسن قشقاوی معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت امورخارجه عصر امروز در حاشیه همایش «دل‌آرامیم» که از سوی حزب مردم‌سالاری در هتل المپیک برگزار شد

در جمع خبرنگاران پیرامون مذاکرات ایران با گروه 1+5 گفت: ارزیابی زودهنگام در خصوص مذاکرات معقول نیست و باید منتظر بمانیم تا با توجه به مذاکرات قبل و پیشنهاداتی که 2 طرف می‌دهند فرآیند طی شود.

وی افزود: طبیعتاً هیچکس دوست ندارد در این مذاکرات شکست بخورد و ما هم باید در چارچوب حفظ منافع ملی شاهد موفقیت تیم مذاکره‌کننده خود باشیم.

معاون پارلمانی و امور کنسولی وزارت امورخارجه با اشاره به ترکیب تیم آمریکا در مذاکرات جدید ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: ترکیب تیم اعزامی آمریکا نشان‌دهنده این است که آنها می‌خواهند به نتیجه برسند، من قبول ندارم که با اعزام هیئت 14 نفری اوباما بخواهد شکست بخورد.

قشقاوی اضافه کرد: اگر روال مذاکرات مانند مذاکرات اخیر (وین 1 و 2) باشد آنها نیاز دارند عمیق‌تر به واقعیتها نگاه کنند.

وی همچنین درباره تمدید مذاکرات نیز پاسخ داد: در مذاکرات ژنو این تمدید پیش‌بینی شده بود اما تلاشها بر این است که بتوانیم در 6 ماهه اول به نتیجه برسیم؛ از این رو اگر زیاده‌خواهی‌های غرب نباشد و آنها هم واقع‌بینانه‌تر نگاه کنند پیش‌بینی می‌کنیم ظرف 6 ماه به نتیجه برسیم اما در حال حاضر ارزیابی‌های استنباطی و سلبی معقول نیست.