اکرمی: تعابیر ناپسند را برای مردم تهران به کار نبرید

اکرمی: تعابیر ناپسند را برای مردم تهران به کار نبرید
«رای مردم در انتخابات 7 اسفند ناشی از  شور و شعور بسیار بالای مردم ایران در همه شهرها خصوصا تهران بود. نباید آن را با تعابیر ناپسند خدشه دار کرد»
پرتال خبری واکنش: حجت الاسلام سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان این مطلب در مورد برخی واکنش ها نسبت به نتیجه انتخابات در تهران گفت: همه ما باید از  حضور و مشارکت مردم در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی بسیار خرسند باشیم. نباید با اظهارات نادرست این موضوع را منحرف کنیم.  در انتخابات مردم با شور، شوق و شعور رای دادند.
اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه با اشاره به نتایج انتخابت مجلس  گفت: جمعه 7 اسفند 94 در واقع یک  جمعه ویژه بود. اقشار مختلف مردم  از  مرد، زن، پیر و جوان برای سرنوشت خود رای دادند. این رای هم از روی آگاهی و نتخاب درست بوده است هیچ کس نمی تواند با تعابیر نادرست آن را خراب کند.
عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به این که انتخابت اسفند 94 حتی از انتخابات پیشین هم بهتر بوده است گفت: در دوران مختلف انتخابات زیادی برگزار شده است. اما به نظر من این انتخابات به صورت خاص و ویژه ای از دیگر انتخابات های برگزار شده متمایز بود. به صورتی که بر اساس آمار رسمی وزارت کشور در همین شهر تهران  700 هزار نفر بیشتر در انتخابات  شرکت کرده اند. در نتیجه به نظر من شور و شوق مردم بیشتر بوده و همچنین انتخاب هایشان هم آگاهانه تر بوده است.
اکرمی دلیل رای بالای مردم به معتدلین را امید مردم بعد از رفع تحریم ها به بهبود وضعیت اقتصاد و زندگی شان دانست و گفت: با توجه به این که انتخابات بعد از اجرایی شدن برجام برگزار شد، مردم با امید بیشتری در آن شرکت کردند. مردم به این امیدوارند که برداشتن تحریمها موجب بهبود وضعیت زندگی شان بشود.  در واقع می توان گفت برداشتن تحریم‌ها  موجب علاقه مندی بیشتر مردم به مشارکت انتخاباتی شد. مردم به کسانی رای داند که فکر می کنند در رابطه با بهبود وضعیت زندگی و اقتصاد شان فعالانه تر برخورد می کنند. کسانی که با همراهی و همدلی با دولت می توانند وضعیت را بهبوبد ببخشند. خصوصا بعد از رفع تحریم ها و اجرایی شدن برجام مردم امیدوارند که شاهد بهتر شدن اوضاع زندگی شان باشند.
اکرمی  با اشاره به این که در  سال های  گذشته خطر  گزینه نظامی و  تحریم ها برای مردم ایجاد نگرانی می کرد، گفت:  خوشبختانه با رفع  تحریمها نوعی  احساس آرامش در میان مردم مشاهده می شود. مردم برای حفظ همین آرامش و امنیت در انتخابات گسترده شرکت کردند. در انتها باید بگویم رمز موفقیت نمایندگان مجلس دهم در این است که با هم دلی و هم زبانی با دولت و دیگر نهاد های جمهوری اسلامی برای رفع مشکلات مردم تلاش لازم را انجام دهند. با اخبار سیاسی سایت واکنش همراه باشید.

منبع:انتخاب