ایران در تولید فولاد خام یک پله دیگر صعود کرد

IMG12032686
ایران در تولید فولاد خام یک پله دیگر صعود کرد
انجمن جهانی فولاد گزارش داد: تولید فولاد خام ایران در ماه اکتبر میلادی، با یک پله صعود نسبت به ماه قبل میلادی (سپتامبر)، به رتبه ۱۴ جهانی ارتقا یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایران در ماه اکتبر ۲۰۱۳ میلادی، یک میلیون و ۳۷۸ هزار تن شمش فولاد تولید کرد. اما رقم مذکور در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۱۶۶ هزار تن بود که حاکی از رشد ۱۸٫۲ درصدی این محصول استراتژیک است.

همچنین میزان تولید فولاد ایران طی ۱۰ ماهه سال ۲۰۱۳میلادی، ۱۲ میلیون و ۶۹۷ هزار تن بود که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۲۰۱۲ میلادی (۱۲ میلیون و ۵۲ هزار تن)، رشد ۵٫۳ درصدی را نشان می دهد.
افزون بر این، در گزارش انجمن جهانی فولاد در ماه سپتامبر ۲۰۱۳، رتبه پازدهم تولید فولاد خام جهانی، به ایران اختصاص یافته بود.

بنا به این گزارش، کل تولید فولاد خام جهانی در ماه اکتبر امسال، ۱۳۴ میلیون و ۲۶۲ هزار تن بود که نسبت به میزان تولید اکتبر سال گذشته (۱۲۵ میلیون و ۹۱۹ هزار تن)، ۶٫۶ درصد رشد یافت. بزرگترین تولید کنندگان جهانی فولاد در این مدت به ترتیب چین، ژاپن، آمریکا، هند، کره جنوبی، روسیه، آلمان، ترکیه، برزیل، اکراین و ایتالیا بوده اند.