بازتاب بازداشت جنجالی پزشک بیمارستان ممسنی

اخبار,اخباراجتماعی  , پزشک بیمارستان ممسنی

دکتر حسن هاشمی در نامه خود به رئیس قوه قضائیه هرگونه تعرض به جامعه پزشکی را محکوم کرده و آن را تعرض به سلامت مردم دانسته است

این بارماجرای پزشکی تازه ای در شهرستان ممسنی استان فارس خبر ساز شد.

به گزارش ایران، در این اتفاق که روز یکشنبه رخ داده دکتر فروغ رزمجویی، جراح عمومی که در حال درمان بیمار چاقو خورده بوده، بازداشت می شود و در اعتراض به بازداشت وی گروهی از پزشکان بیمارستان نورآباد ممسنی برای ساعاتی دست از کار کشیدند و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز جلوی دستگاه قضایی استان فارس تجمع کردند و خواستار پایان این برخورد شدند؛ البته پیش از آنکه ماجرای بازداشت پزشک جراح ممسنی در رسانه‌ها خبرساز شود، وزیر بهداشت در واکنش به این حادثه در گفت و گوی تلفنی و ارسال نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار پیگیری حقوقی این قضیه و برخورد جدی با خاطیان پرونده بازداشت پزشک بیمارستان ممسنی شد.

دکتر حسن هاشمی  در نامه خود به رئیس قوه قضائیه هرگونه تعرض به جامعه پزشکی را محکوم کرده و آن را تعرض به سلامت مردم دانسته است. همچنین با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرامش نوشت: «امروز صبح گزارش دادند که خانم دکتر فروغ رزمجویی، متخصص جراحی عمومی در بیمارستان ولی عصر نورآباد ممسنی، چون دستورات بازپرس پرونده در مورد خانمی چاقو خورده در یک نزاع خانوادگی را اجرا نکرده، مورد عتاب قرار گرفته و در نهایت برای چند ساعت بازداشت شده است! البته با دخالت ریاست دانشگاه مسأله حل و فصل شده و گویا رئیس محترم دادگستری استان هم دستور رسیدگی را صادر کرده است… امیدوارم این رویداد تلخ، نتیجه‌ای شیرین برای عموم همکاران داشته باشد.
اما به اقدام خانم دکتر رزمجویی افتخار می‌کنیم که چون سایر همکاران ما، در سخت‌ترین شرایط و با وجود همه ناملایمات، در انجام وظیفه خود ذره‌ای کوتاهی نمی‌کنند.»

تجمع اعتراض‌آمیز پزشکان در جلوی ساختمان نظام پزشکی کشور و همچنین دادگستری استان فارس به دلیل ناراحتی‌های پیش آمده در این حرفه و ضرب و شتم و بازداشت دکتر فروغ رزمجویی نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.  نارضایتی پزشکان بیشتر متوجه خدشه دار شدن رابطه بیمار و پزشک است.  ایرج خسرونیا رئیس انجمن جراحان عمومی کشور نیز در گفت‌و‌گو با روزنامه ایران گفت: بررسی‌های نظام پزشکی نشان می‌دهد، گفتاری که در رسانه‌ها از سوی مسئولان وزارت بهداشت، وکلای مجلس و مسئولان درباره درآمد میلیاردی پزشکان مطرح شده چنین حساسیتی را در جامعه ایجاد کرده است؛ به گونه‌ای که اغلب مردم فکر می‌کنند پزشکان تافته جدا بافته‌ای هستند که درآمدشان بسیار بالاتر از افراد معمولی است و باید تنبیه شوند.

او در ادامه افزود: هیچ کسی منکر درآمدهای میلیاردی برخی پزشکان نیست اما بسیاری از پزشکان بالینی صورت‌شان را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. وجود 30 هزار پزشک گمشده در کشور نشان می‌دهد که آنها عطای طبابت را به لقایش بخشیده‌اند.  به گفته رئیس انجمن جراحان عمومی، جامعه را برای خشونت و بی‌حرمتی به پزشک آماده کرده‌ایم. چرا باید آنها پلاکارد در دست بگیرند و در مورد احساس امنیت‌شان شعار بدهند. خسرونیا عنوان کرد: وقتی یک مقام قضایی هنگام معاینه بیمارتوسط پزشک دست روی او بلند می‌کند و پزشک را کتک زده و جلوی بیماران بازداشت می‌کند دیگر از مردم عادی چه  انتظاری می‌توان داشت.