کافه گردش
اخبار
۱۴ تیر ۱۳۹۵, ۹:۴۳ ق.ظ

بازجویی ماموران اف‌ بی‌ آی از هیلاری کلینتون

بازجویی ماموران اف‌ بی‌ آی از هیلاری کلینتون
هیلاری کلینتون نامزد مفروض دموکرات‌ها سه و نیم ساعت داوطلبانه با ماموران اف‌بی‌آی مصاحبه داشت. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز هیلاری کلینتون متهم است که در دوران تصدی‌اش در وزارت امور خارجه به جای استفاده از ایمیل حکومتی از یک ایمیل شخصی استفاده کرده است.

پرتال خبری واکنش:«نیک مریل»، سخنگوی کارزار انتخاباتی هیلاری کلینتون در بیانیه‌ای که روز شنبه صادر کرد، گفت: «هیلاری کلینتون به‌طور داوطلبانه با ماموران اف‌بی‌آی مصاحبه داشته است. او از اینکه توانسته قدمی درخصوص این پرونده بردارد و به وزارت دادگستری برای رسیدن به یک جمع‌بندی کمک کند، خوشحال است.»

به همین منظور زمانی که هیلاری کلینتون در شبکه «MSNBC» حضور پیدا کرد، زمانی که از او پرسیده شده آیا حضور در مقر فرماندهی اف‌بی‌آی کاری از روی ضرورت و اجبار بود یا شهروندی، وی گفت: «هر دو!» او سپس ادامه داد: «کاری نیمه‌تمام از اوت سال گذشته باقی مانده بود که باید به سرانجام می‌رسید. من مشتاق بودم که این کار را انجام دهم تا فرصتی مناسب برای وزارتخانه فراهم آید تا پرونده را به سرانجام برساند.» هیلاری کلینتون پیش‌تر نیز تاکید کرده بود هیچ‌گاه از این ایمیل برای ارسال اسناد طبقه‌بندی شده استفاده نکرده است.

اگرچه وی گفته که احتمال دارد برخی از اسناد طبقه‌بندی شده‌ای که مربوط به دوران گذشته بوده با این ایمیل ارسال کرده باشد. در این راستا برخی جمهوری‌خواهان هشدار داده‌اند که هیلاری کلینتون با استفاده از ایمیل شخصی، امنیت ملی ایالات‌متحده را به خطر انداخته است. گفته می‌شود مصاحبه با هیلاری کلینتون قدم اول برای رسیدگی به این پرونده است، هر چند که خود هیلاری کلینتون اطلاعی ندارد آیا بازجویی‌ها یا مصاحبه‌های دیگری هم در کار است یا نه.

دادستان‌ها و ماموران اف‌بی‌آی می‌گویند بازجویی و بررسی‌ها تمام نشده است، زیرا هم‌اینک می‌توانند گفته‌های هیلاری کلینتون را با مدارک و اسنادی که در دست دارند تطابق دهند تا صحت و سقم گفته‌های نامزد مفروض دموکرات‌ها مشخص شود. برای این کار اف‌بی‌آی قصد دارد تا سخنان هیلاری کلینتون را با همکاران سابقش مقایسه کند. آنها می‌خواهند بررسی کنند در چند مورد قانون توسط هیلاری کلینتون نقض شده است. اما کسانی که با قانون و بازجویی‌های قضایی آشنایی دارند می‌دانند که مصاحبه با هیلاری کلینتون حسن ختامی بر تحقیقات اف‌بی‌آی است. جاستین شر، یکی از مسوولان سابق قضایی ایالات‌متحده می‌گوید: این سیگنالی برای هیلاری کلینتون است که آنها در حال جمع و جور کردن این پرونده هستند.

سارا ابراهیمی
431 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *