بازگشت قاتل به صحنه جرمش

پرتال خبری واکنش: مردی که یک زن را کشته و جسدش را به آتش کشیده بود، در جریان تحقیقات تخصصی پلیس به دام افتاد. خانواده زنی که پس از خروج از منزل ناپدید شده بود موضوع را به پلیس بوئین‌زهرا اطلاع دادند و به این ترتیب تحقیقات در این خصوص آغاز و سرانجام راز قتل فاش شد.
ابوالفضل محبی، دادستان شهرستان بوئین‌زهرا دراین‌باره توضیح داد: متأسفانه خانواده مقتول در اولین گزارش خود واقعیت‌ها را به تمامی درخصوص چرایی و چگونگی غیبت مقتول ارائه ندادند اما پس از طولانی‌شدن غیبت و به‌نتیجه‌نرسیدن تلاش‌های انجام‌شده، مجددا به دادسرا مراجعه کردند و بخش دیگری از اطلاعات را در اختیار دادسرا قرار دادند.
به‌این‌ترتیب روند رسیدگی به این پرونده وارد مرحله‌ تازه‌ای شد و پس از انجام اقدامات قضائی و همچنین بررسی کلیه احتمالات و اطلاعات به این نتیجه رسیدیم که موضوع مفقودشدن مقتول می‌تواند به دليل رخ‌دادن قتل باشد به‌همین‌دلیل با بررسی مجدد پرونده و همچنین مستندات به یکی از شهروندان که با مقتول تماس تلفنی داشت، مظنون شدیم و بلافاصله دستور بازداشت فرد مظنون صادر شد.  دادستان شهرستان بوئین‌زهرا خاطرنشان کرد: مأموران نیروی انتظامی با سرعت مظنون را در منزل بازداشت کردند و سپس بازجویی از فرد متهم صورت گرفت.
ابتدا متهم با خونسردی کامل منکر هرگونه ارتباط و اطلاع از سرنوشت مقتول می‌شد و تلاش داشت مسیر تحقیقات و بازجویی را منحرف کند اما پس از اینکه قرائن و شواهد و مستندات به وی تفهیم شد، لب به اعتراف گشود و راز یک جنایت را باز و به قتل زن جوان اعتراف کرد.  این مقام قضائی گفت: پس از اعتراف قاتل عوامل دادسرا و نیروی انتظامی به همراه قاتل در صحنه جرم در نزدیکی شهر بوئین‌زهرا حضور پیدا کردند و جسد مقتول که در گودالی دفن شده بود، کشف شد.
دادستان بوئین‌زهرا درباره چگونگی قتل گفت: قاتل عصر روز ١٥ آذرماه بدون برنامه و قصد قبلی تصمیم به قتل مقتول گرفت و زن جوان را در نزدیکی یک دامداری در حومه شهر در محور بوئین‌زهرا به امیرآباد نو نقش بر زمین کرد و محکم گردن مقتول را فشار داد و پس از چند دقیقه مقتول جان خود را از دست داد. سپس قاتل جسد را در نزدیکی محور بوئین‌زهرا به امیرآباد نو در گودالی دفن کرد و به منزل خود بازگشت.  محبی گفت: قاتل مجدد به تصور اینکه شاید مقتول زنده باشد، به محل جنایت بازگشت، جسد را از گودال خارج و برای اطمینان از مرگ مقتول چند ضربه مجدد به مقتول وارد کرد و پس از اطمینان از مرگ مقتول با ریختن بنزین بخشی از جسد را آتش زد و سپس جسد را در همان محل قبلی دفن کرد.
  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بوئین‌زهرا افزود: قاتل برای اینکه مقامات قضائی را از مسیر اصلی منحرف کند، بخشی از وسایل شخصی مقتول را به جاده بوئین‌زهرا به ساوه انتقال داده و در فاصله چند کیلومتر رها کرده بود تا کارآگاهان و مسئولان قضائی پرونده تصور کنند قاتل پس از ارتکاب جنایت به سمت ساوه متواری شده است.
دادستان شهرستان بوئین‌زهرا با اعلام اینکه درحال‌حاضر قاتل با تشکیل پرونده قضائی در بازداشت به سر می‌برد، عنوان کرد: با توجه به جریحه‌دارشدن افکار عمومی در شهرستان بوئین‌زهرا مجموعه قضائی این شهرستان بلافاصله و با اولویت، کیفرخواست را به دادگاه کیفری یک استان ارسال خواهد کرد تا رسیدگی به این پرونده در سریع‌ترین زمان ممکن و پس از طی مراحل قانونی آغاز شود.