بازی دور از احساس، کلید شکست برزیل/ بازی آغاز شد

دومین بازی تیم‌های برزیل و ایتالیا در شرایطی برگزار می شود که زرد‌پوشان برزیلی در دیدار نخست به سختی توانستند از سد شاگردان کواچ عبور کنند.

ملی پوشان کشورمان توانستند نتایج ست‌های دوم و سوم را با پوئن‌های (۳۰بر۲۸) و (۲۸بر۲۶) به نفع خود رقم بزنند اما در سه ست دیگر به ترتیب با پوئن‌های‌ (۲۵بر۲۳)،(۲۵بر۲۳) و(۱۵ بر۱۳) مقابل  حریف شکست خورده بودند.

در بازی امروز برزیلی‌ها باز هم زرد می‌پوشند و ملی‌پوشان ایران با پیراهن‌های یکدست‌ قرمز مقابل حریف صف آرایی می‌کنند.

دومین بازی تیم‌های برزیل و ایتالیا در شرایطی برگزار می شود که زرد‌پوشان برزیلی در دیدار نخست به سختی توانستند از سد شاگردان کواچ عبور کنند.

ملی پوشان کشورمان توانستند نتایج ست‌های دوم و سوم را با پوئن‌های (۳۰بر۲۸) و (۲۸بر۲۶) به نفع خود رقم بزنند اما در سه ست دیگر به ترتیب با پوئن‌های‌ (۲۵بر۲۳)،(۲۵بر۲۳) و(۱۵ بر۱۳) مقابل  حریف شکست خورده بودند.

در بازی امروز برزیلی‌ها باز هم زرد می‌پوشند و ملی‌پوشان ایران با پیراهن‌های یکدست‌ قرمز مقابل حریف صف آرایی می‌کنند.

شاگردان کواچ‌ در بازی شب گذشته با دفاع روی تور  شاگردان کواچ در بازی شب گذشته با دفاع روی تور حملات قدرتمند خود نشان دادند که در والیبال حرف‌های  زیادی برای گفتن دارند و اگر در دیدار  مقابل ایتالیا‌ باز هم موفق به خلق شگفتی نشدند فقط یک اتفاق بود و  بازی به بازی عملکرد بهتری را به دلیل  هماهنگ شدن  با شرایط مسابقات به نمایش خواهند گذاشت.

از طرفی شاگردان برناردورزنده‌ پر افتخار ترین تیم در والیبال جهان که سه شکست سنگین را مقابل تیم‌های ایتالیا و لهستان کسب کرده بودند شب گذشته به طور میلی متری‌ جبران مافات کردند اما هنوز به دنبال کسب امتیاز و رساندن به کورس مدعیان هستند زرد پوشان برزیلیبا آن جثه و قامت‌های خاص در بازی شب گذشته به خوبی از توپ‌های پاسور خود استفاده کرده و با اسپک‌های طوفانی و قدرتمند خود امتیازآوری کردند.

مهمترین مشکل بازیکنان تیم ایران که در ۳ بازی انجام شده درطول لیگ جهانی بسیار مشهود و بارز بود بالا رفتن خطاهای فردی آنها در پوئن‌های ۲۰ به بالاست.

حساسیت‌های مسابقات لیگ جهانی بسیار بالاست بایددرک شود امانه آنقدر که بازیکنان با استرس کار را دنبال کنند و همین امر باعث شود تا پوئن‌هایی راکه به سختی به دست آوردند را به راحتی ازدست بدهند.

ملی پوشان باید آرامش واجرای بازی دور از احساس را سرلوحه کار خود قراردهند آنها پتانسیل بردبرزیل را در  خانه مقابل چشمان هزاران تماشاگر برزیلی را دارند.
** کارنامه تیم ملی والیبال برزیل؛
برزیل یکی از پرافتخار‌ترین تیمهای والیبال جهان است. ۲ مدال طلا و سه مدال نقره در المپیک، کسب سه طلا، یک نقره درمسابقات قهرمانی جهان، ۲ طلا وسه برنز در پیکار های جام جهانی، ۴طلا و ۲نقره درمسابقات جایزه بزرگ جهان؛ ۴طلا ، ۶نقره و ۴ برنز در بازیهای جام قاره‌ای واز همه مهمتر ۹طلا، ۴نقره و ۴ برنز در مسابقات لیگ جهانی از مهمترین افتخارات تیم ملی والیبال برزیل است.

** والیبال برزیل از نگاه فنی؛ دریافت ضعیف ۲۰۱۴

سبک و ساختار والیبال برزیل در تمامی کشورهای جهان به عنوان یک الگوی مدرن استفاده می شود. اجرای تاکتیک ها و برنامه های سرعتی و کم اشتباه یکی از شاخصه های اصلی والیبال این کشور است در اکثر مسابقات در تیم ملی برزیل بازی خوب بلند زنهای تیم نقش قابل توجهی در کسب امتیاز از حریف داشته است. نمایش زیبای والیبال از سوی ملی پوشان این کشور تا حدی است که اگر نتیجه را به حریف واگذار کنند بازهم تماشاگران و حامیان برزیلی از باخت ناراضی نیستند چون شاهد یک نبرد زیبا و جذاب بوده اند.

“برناردو رزنده ” سرمربی تیم ملی والیبال برزیل سالهای بسیار زیادی است که هدایت تیم ملی این کشور را بر عهده گرفته است و در طول این مدت توانسته تمامی تفکرات و شیوه اجرای تاکتیکهایش را در ذهن شاگردانش دیکته کند ترکیب این تیم در لیگ جهانی امسال و به طور کلی سالهاست که تغییر چندانی نکرده است و آنها تیمی یک دست و هماهنگ را روانه این دوره از مسابقات لیگ جهانی کرده اند.

** کارنامه تیم ملی والیبال ایران

ایران به عنوان قدرت نو ظهور والیبال قاره کهن بعد از نایب قهرمانی در بازی های آسیایی گوانگ جو، دو مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کرد ملی پوشان کشورمان دو مدال طلا و یک نقره را در کاپ آسیا کسب کرده اند. آن ها برای نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به لیگ جهانی راه یافتند و رده نهم جهان را به خود اختصاص دادند. در مسابقات جام جهانی و قهرمانی قاره های جهان توانستند تیم های بزرگ والیبال جهان مثل لهستان ،‌صربستان، ایتالیا و امریکا را شکست دهند.
**والیبال ایران از نگاه فنی؛ مشکل دفاع کناری که حل شد
تیم ایران مهره قدرتمند و باهوشی چون “سعید معروف” را در اختیار دارد وی می‌تواند در این بازی هم مثل شب گذشته با پاس‌های بی‌نقص و بلند خود از اسپکرها و سرعتی زن های تیم ملی به خوبی استفاده کرده و از این طریق مشکل دریافت اول را بپوشاند. به طور حتم آبشارهای بدون نقص “شهرام محمودی” امشب هم باعث خواهد شد تا دیوار دفاعی برزیلی ها فرو بریزد. همچنین محمد موسوی یکی از محکم ترین مدافعان روی تور جهان می تواند در بازی دوم مقابل برزیل نقش موثری در تیم ایران ایفا کند. خوشبختانه در این دیدار مشکل دفاع کناری تیم ایران تا حد قابل توجهی حل شد و به طور حتم امشب وضعیتمان در این بخش به مراتب بهتر از بازی اول مقابل برزیل خواهد بود.
**بازی خوب خواسته اکثریت جامعه والیبالی ها
به طور قطع کواچ هم متوجه مشکل تیم ایران در دریافت شده که در آخرین جلسه تمرین در برزیل به طور خصوصی با “علیزاده” لیبروی تیم تمرین کرده است.

بازهم ما در آستانه باز دوم ایران و برزیل خطاب به ملی پوشا کشورمان می گوییم که فقط در فکر اجرای یک بازی خوب و دور از استرس باشند به طور قطع در چنین  شرایطی نتیجه هم به دست خواهد آمد.
**ترکیب ایران
تیم ملی والیبال کشورمان امروز با ترکیب: معروف – موسوی – محمودی – قائمی – تشکری – میرزاجانپور و علیزاده به میدان خواهد رفت.
بازی ساعت ۱۷:۳۰ آغاز شد.