کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۲ تیر ۱۳۹۵, ۱:۳۵ ب.ظ

بختیار: در دولت قبل پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی پرداخت شده است

بختیار: در دولت قبل پاداش 900 میلیون تومانی پرداخت شده است

یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت که در دولت گذشته مواردی از دریافت حقوق‌های بالغ بر ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان وجود داشت که نمونه آن در صندوق بازنشستگی نفت است که پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی داده شده است.

 پرتال خبری واکنش:علی بختیار در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) با استناد به اصل ۵۸ قانون اساسی در اخطاری، گفت: باید با موضوع پرداخت حقوق های نامتعارف در هر دوره‌ای برخورد شود. در دولت قبل پرداخت‌های غیرقانونی و نجومی صورت گرفته که باید برخوردهای لازم صورت گیرد.
وی با بیان اینکه حقوق‌های صندوق‌های بازنشیتگی و نهادهای حقوقی غیردولتی نیز باید مورد بررسی قرار گیرد، گفت: در صندوق‌های بازنشستگی تأمین اجتماعی، بازنشستگی کشوری و بازنشستگی نفت پرداخت های ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومانی دیده شده است. به طوری که در دولت گذشته مواردی داشتیم که پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی پرداخت شده است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی، ادامه داد: این صندوق‌ها حیات خلوتی برای برخی شده که امکان نظارت مالی از سوی سازمان‌هایی همچون بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات وجود نداشته است. به طوری که در صندوق نفت پاداش ۹۰۰ میلیونی داشتیم که باید پیگیری شود.

وی در پایان با استناد به ماده ۱۱۶ آیین‌نامه در تذکری دیگر، گفت: طبق آیین‌نامه مجلس باید دستور کار جلسات ۴۸ ساعت قبل از برگزاری جلسات منتشر شود که تنها تا جلسه هشتم این کار انجام شد و تا امروز که جلسه چهاردهم هستیم این اقدام صورت نگرفته است.

علی لاریجانی در پاسخ به تذکر مربوط به حقوق‌های نجومی، گفت: ما آماری در مورد پرداخت حقوق ۲۰۰ میلیونی از صندوق نداشته‌ایم و سازمان بازرسی و دیوان محاسبات چنین گزارشی نداشته‌اند.

وی افزود: اگر اطلاعاتی در این رابطه‌ دارید جزئیاتش را به ما بدهید تا دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور پیگیری کند.

سارا ابراهیمی
359 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *