بخشش قاتل شهید خلیلی در ولادت امام رضا

 پورتال اجتماعی واکنش:طبق بیانیه ای که خانواده شهید منتشر کرده اند در اعلام گذشت خود صراحتا به آن جمله شهید خلیلی استناد کرده اند.

 

images (18)

بخشش قاتل شهید خلیلی

وکیل خانواده شهید خلیلی گفت: خانواده این شهید در بیانیه خود مکرر اشاره کرده اند که شخصیت قاتل، ما را متاثر نکرده است و به وی نگاه انتقادی دارند اما برای نشان دادن جلوه های روحیه ایثار و معرفت اعلام گذشت کردند.

دکتر حامد صفری ریزی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به اعلام گذشت خانواده شهید خلیلی از قصاص قاتل این شهید اشاره کرد و افزود: خود شهید یک‌بار در قید حیات نسبت به جرح، اعلام گذشت کرده بود و به نظر می رسید خانواده شهید نیز از بدو امر یک‌بار دیگر اعلام گذشت کنند.
وی گفت: طبق بیانیه ای که خانواده شهید خلیلی منتشر کرده اند در اعلام گذشت خود صراحتا به آن جمله شهید خلیلی استناد کرده اند.

وکیل خانواده شهید خلیلی افزود: ایشان در آن زمانی که می خواست رضایت بدهد گفته بود برای یک لبخند آقا این کار را کردم خانواده ایشان نیز با همان روش و روحیه بسیجی وار و سبک و منش بسیجی در واقع اعلام گذشت خود را تقدیم رهبر انقلاب کردند.

وی ادامه داد : شاید هدف اصلی خانواده شهید خلیلی نیز نشان دادن روحیه بسیجی، گذشت و ایثار است.

وی افزود: خانواده این شهید در بیانیه خود آورده اندکه بدون هیچ گونه چشم‌داشتی این کار را کرده اند و حتی در بخش دوم دوران بیماری که منجر به شهادت شد، یک ریال از هیچ نهادی دریافت نکرده اند بلکه خود خانواده همه هزینه ها را پرداخت کرده است.

وکیل خانواده شهید خلیلی درباره روند پرونده بعد از اعلام گذشت نیز گفت : قطعا طی یک رسیدگی عادلانه روند پرونده به پایان کار خود رسیده بود و استیذان نیز در مراحل نهایی بود و حکم آماده اجراست اما خانواده شهید موقعیت را مساعد دیدند و به مناسبت ولادت حضرت امام رضا(ع) این روز را انتخاب کردند.

وی افزود: در واقع به نظر می رسید از ابتدا دنبال این بودند که جایگاه قاتل و مقتول ثابت شود و در یک مقطع زمانی مناسب اوج ایثار خود را نشان دهند.

صفری ریزی  ادامه داد: با این گذشت، پرونده مختومه نخواهد شد بلکه به شعبه صادر کننده رای ارجاع خواهد شد تا در آنجا درباره جنبه عمومی جرم تصمیم گیری شود که با توجه به سوابق قاتل برای وی مجازاتی در نظر بگیرند.

وی گفت: موکلان من انسان های شریفی هستند و بدون هیچ چشم داشتی از کسی این کار را کرده اند که این اتفاق خیلی نادر است چرا که همه منتظر اجرای حکم بودند اما خانواده در اوج ایثار و معرفت اعلام گذشت کردند.

علی خلیلی تیر سال 90 در حین ادای فریضه امر به معروف و نهی از منکر از سوی احسان شاه قاسمی با اصابت چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفت که پس از تحمل جراحات وارده ، سوم فروردین سال 93  به شهادت رسید.