کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۹:۵۸ ق.ظ

بدهی بابک زنجانی باز هم تغییر کرد ۱۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ریال

طبق اعلام وکیل شرکت ملی نفت ایران میزان دقیق بدهی‌های بابک زنجانی با احتساب خساراتی که باید بپردازد بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌شود و این درحالیست که میزان دارایی‌های این متهم نفتی تاکنون ۲٫۱ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

پرتال خبری واکنش: یک روز پس از اعلام وکیل بابک زنجانی در مورد رقم بدهی‌های او، وکیل شرکت ملی نفت ایران واکنش نشان داد که این میزان بدهی با احتساب خسارات به بیش از سه میلیارد یورو(معادل ۱۲ هزار میلیارد تومان با احتساب هر یورو چهار هزار تومان) می‌رسد.

رسول کوهپایه‌زاده روز گذشته گفته بود: طبق اعلام قاضی صلواتی در دادنامه‌ صادره، متهم ردیف اول پرونده نفتی به رد مال یک میلیارد و ۹۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو در حق شرکت نفت محکوم شده است.

در همین حال امروز غلامرضا مهدوی، وکیل شرکت ملی نفت ایران در گفت‌وگو با شانا، در واکنش به اعلام رقم دقیق بدهی متهم نفتی از سوی دادگاه گفت: بر اساس نظر دادگاه، متهم نفتی به رد مال به میزان یک میلیارد و ٩۶٧ میلیون و ۵٠٠ هزار یورو محکوم شده است و از آنجایی که شرکت ملی نفت ایران نیز پیشتر به بدهی حدود دو میلیارد یورویی متهم نفتی اشاره داشته است، رقم اعلامی از سوی دادگاه با رقم مورد تایید شرکت ملی نفت ایران تفاوت چندانی ندارد.

وی تصریح کرد: آنچه در این میان حائز اهمیت است، مطالبه خسارت و ضرر و زیان‌های وارده به شرکت ملی نفت ایران است که با احتساب آن، بدهی متهم نفتی تا زمان ارائه دادخواست شرکت ملی نفت ایران، به حدود سه میلیارد یورو بالغ شده و پرونده مطالبه خسارت و ضرر و زیان این شرکت همچنان در دادگاه مفتوح است.

مهدوی درباره ارزیابی اموال متهم نفتی نیز عنوان کرد: آخرین رقم اعلام شده از ارزیابی اموال و دارایی‌های ایشان، بالغ بر دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است که در مقایسه با بدهی سه میلیارد یورویی متهم، رقم قابل توجهی نیست.

رهـــــــــــــا مسعودی
378 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *