کافه گردش
اخبار
۱۸ شهریور ۱۳۹۴, ۱:۴۴ ب.ظ

بدهی میلیاردی بیمه به بیمارستان‌ها

پرتال خبری واکنش:معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: سازمان های بیمه گر چهار هزار میلیارد تومان به بیمارستان های کشور بدهی دارند.

محمد حاجی آقاجانی امروز در گرمسار به خبرگزاری صدا و سیما گفت: مطالبات بیمارستان ها از سازمان های بیمه گر ، بر دوش نظام سلامت سنگینی می کند بگونه ای که در برخی استان ها ، پزشکان و پرستاران مطالبات خود را دریافت نکرده اند و بیمارستان در زمینه تهیه دارو و تجهیزات پزشکی با مشکل و بدهی رو به رو هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین طرح تحول سلامت را مهم ترین طرح رفاه اجتماعی دولت یازدهم خواند و گفت: اجرای این طرح با وجود وجود مشکلات ، با قدرت ادامه می یابد.

وی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت ، بیش از  چهار هزار پزشک متخصص و فوق تخصص به شکل تمام وقت بکارگیری شدند و به این ترتیب دسترسی مردم به پزشکان متخصص و فوق تخصص به ویژه در مناطق محروم افزایش یافته است.

آقاجانی گفت: میزان بکارگیری تمام وقت پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان های دولتی ، قبل از اجرای طرح نظام سلامت، فقط پنج درصد بود ولی هم اکنون با اجرای این طرح، سه هزار نفر پزشک متخصص و وفوق تخصص به مجموعه خدمات رسانی به مناطق محروم اضافه شده اند.

وی افزود: مهر امسال، توزیع پزشکان متخصص در کشور انجام می شود تا در هیچ منطقه ای کمبود پزشک متخصص نباشد.

معاون درمان وزیر بهداشت همچنین از ایجاد  ۲۵۲ پلی کلینک ویژه در کشور خبر داد و افزود: این کلینیک ها با دارا بودن شش هزار و ۶۰۰ نفر کادر درمانی برای ارائه خدمات سرپایی ویزیت، آزمایشگاهی، تصویر برداری و خدمات دارویی در حال ساخت است.

رهـــــــــــــا مسعودی
557 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *