برتری آلمان برابر فرانسه در نیمه نخست

برتری آلمان برابر فرانسه در نیمه نخست

آلمان موفق شد در نیمه نخست با یک گل فرانسه را شکست دهد.

آلمان و فرانسه در اولین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی به مصاف هم رفتند که ژرمن‌ها موفق شدند در نیمه نخست با یک گل صاحب برتری شوند. تک گل آنها را متس هوملس در دقیقه ۱۲ به ثمر رساند. در ابتدای مسابقه فیلیپ لام و هوگو لوریس به عنوان کاپیان‌های دو تیم متنی را با میکروفن علیه نژاد‌پرستی خواندند و سپس سرود ملی دو کشور به ترتیب پخش شد. این برای اولین بار بود که در جام جهانی چنین اتفاقی رخ داده است.

 

فرانسوی‌ها بازی را بهتر شروع کردند. کریم بنزما در دقیقه ۷ می‌توانست با شوتی سرضرب تیمش را به گل برساند که این موقعیت از دست رفت. آنتونیو گریژمان در دقیقه ۱۱ توانست دفاع آلمان را به هم بریزد و با سانتری خطرناک به دهانه دروازه این تیم بنزما را در موقعیت گلزنی قرار دهد اما با هوشیاری مانوئل نویر، این فرصت نیز از دست رفت.

 

متس هوملس در دقیقه ۱۲ موفق شد با ضربه سر سانتر عالی تونی کروس را به اولین گل مسابقه تبدیل کند تا آلمان با یک گل از حریف خود پیش بیفتد.در ادامه فرانسوی ها بازی بهتری به نمایش گذاشتند.متئو والگوئنا در دقیقه ۳۴ می‌توانست بازی را به تساوی بکشاند اما توپ او را نویر برگشت داد و بنزما نیز نتوانست دروازه تقریبا خالی ژرمن‌ها را باز کند. کریم بنزما نیز در اواخر نیمه نخست خطرناک ظاهر شد اما فرصت های او به گل ختم نشد تا این دیدار در نیمه نخست با برتری یک بر صفر آلمان به پایان برسد.