برتری تیم فوتبال ایران مقابل لبنان

پرتال خبری واکنش:تیم فوتبال ملی نوجوانان ایران در اولین دیدار مسابقات فوتبال نوجوانان مقدماتی قهرمانی آسیا با نتیجه سه بر یک مقابل لبنان به برتری دست یافت.

شاگردان حمید علیدوستی در اولین دیدار خود در گروه E رقابت های فوتبال نوجوانان مقدماتی قهرمانی آسیا، عصر امروز – چهارشنبه 25شهریور – در مصاف با تبم ملی نوجوانان لبنان به پیروزی قاطع رسیدند.

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران در این دیار موقعیت های فراوانی روی دروازه لبنان ایجاد کرد که مهاجمان ایران در اکثر این موقعیت ها ناکام بودند. نامداری در دقیقه 8، محمد رضا قوبیشاوی (12 ) و محمد سرداری در دقیقه 47 گل های نوجوانان ایران را به ثمر رساندند. تک گل لبنان نیز توسط محمود کاوار دردقیقه 87 وارد دروازه ایران شد.

کوربانو چاریمارات داور ترکمنستانی این دیدار، در دقیقه 26 ، سامی جیمز از تیم لبنان را با کارت زرد جریمه کرد. سعدالیایف ازتاجیکستان و محمد قربانف از ترکمنستان کمک داوران این بازی بودند.

پیش از این دیدار، تیم ملی فوتبال نوجوانان هند، با نتیجه پنج بر صفر از سد تیم بحرین گذشته بود.

مسابقات فوتبال نوجوانان گروه E ، مقدماتی قهرمانی آسیا در تبریز، روز جمعه – 27 شهریور – با دیدار تیم های لبنان و بحرین از ساعت 14 در ورزشگاه یادگار امام (ره) و مصاف هند و ایران از ساعت 16 در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد پیگیری می شود.

رقابت های فوتبال نوجوانان گروه E مقدماتی قهرمانی آسیا در تبریز از 25 لغایت 29 شهریور با حضور تیم های ایران، بحرین، لبنان و هند به میزبانی باشگاه گسترش فولاد برگزار می شود.

** علیدوستی: می‌توانستیم گل‌های بیشتری به لبنان بزنیم

نشست خبری سرمربیان دو تیم ایران و لبنان پس از بازی مرحله مقدماتی گروه E نوجوانان آسیا برگزار شد.

به گزارش ایسنا، حمید علیدوستی سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران پس از پیروزی سه بر یک مقابل نوجوانان لبنان اظهار کرد: هیچ اطلاعاتی از تیم لبنان نداشتیم و حریف خودمان را در همین بازی محک زدیم. کارمان در نیمه اول خوب بود و موفق شدیم به گل هم دست یابیم و اگر بیشتر دقت می‌کردیم می‌توانستیم اختلاف را بیشتر کنیم.

وی افزود: بازیکنان ما چون کم تجربه هستند در 20 دقیقه پایانی بازی تمرکز خود را از دست دادند.

وی درباره میزبانی تیم گسترش فولاد تبریز بیان کرد: گسترش فولاد بهترین اردوها را در تبریز برای ما تدارک دیده است و از میزبانی این باشگاه تشکر می‌کنم.

علیدوستی خاطرنشان کرد: ما برای انتخاب بازیکنان استعدادیابی‌های لازم را انجام داده‌ایم اما نمی‌توانستیم تمام وقت خود را صرف استعدادیابی کنیم و باید سایر نکات فنی و روحی روانی را با تیم کار می‌کردیم.

به گزارش ایسنا، همچنین غلام قادر سرمربی تیم فوتبال نوجوانان لبنان نیز در این نشست بیان کرد: بازی بسیار خوبی برای هر دو تیم بود اما با تجربه‌ترین و بهترین تیم آسیایی حال حاضر تیم ایران است.

وی افزود: نمی‌خواهم درباره داوری صحبت کنم اما بعد از گل اولی که از روی نقطه پنالتی دریافت کردیم تمرکز خودمان را از دست دادیم و نتوانستیم کارمان را انجام دهیم.

قادر درباره دو همگروه دیگر خود نیز گفت: نقاط ضعف و قوت تیم‌های هند و بحرین را می‌دانم و تلاش می‌کنیم تا با انرژی کامل دو بازی بعدی مان را انجام دهیم و به مرحله بعدی صعود کنیم.