کافه گردش
اجتماعی
۶ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۹ ق.ظ

برخورد قاطعانه پلیس با فروشندگان لباس‌های نامتعارف

برخورد قاطعانه پلیس با فروشندگان لباس‌های نامتعارف

رئیس پلیس اماکن ناجا با تاکید بر برخورد قاطعانه با واردکنندگان و تولیدکنندگان لباس‌های نامتعارف، از برخورد با عرضه‌کنندگان لباس‌های دارای علائم گروه‌های ضداسلام و انقلاب، نوشته‌های لاتین بی‌معنی، پرچم کشورهای بیگانه و تصاویر مبتذل هستند، خبر داد.

 پرتال خبری واکنش:سردار هلالی درباره تولید و عرضه “پوشاک نامتعارف اعم از زنانه و مردانه” در برخی از فروشگاه‌ها، اظهارداشت: برابر قانون مصوب سال ۶۵،  لباس‌هایی که دارای علایم مشخصه گروه‌های ضداسلام یا انقلاب هستند در صورت تولید، توزیع، فروش و استفاده در ملاء عام جرم شناخته شده و مجازات‌هایی را برای متخلفان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس وی با اشاره به موضع قانون در این رابطه، افزود: تعطیلی محل کسب برای فروشنده از مدت سه تا شش ماه و جریمه نقدی بین ۵۰۰ هزار تا یک میلیون ریال و همچنین برای وارد و یا تولید کنندگان پوشاک‌های نامتعارف مجازات‌هایی در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا خاطرنشان کرد: به استناد این قانون، ضوابط و مقرراتی برای واحدهای صنفی تولید و عرضه کننده پوشاک اتخاذ و مصادیق آن به سازمان‌های صنفی مربوط از جمله اتحادیه‌های پوشاک در سراسر کشور اعلام شده است.

هلالی به تدوین تقویم نظارت‌های رسته‌ای بر واحدهای صنفی در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: عرضه و تولید کنندگان پوشاک یکی از رسته‌های فعال هستند که پس از ابلاغ ممنوعیت‌های مربوطه از سوی اتحادیه به واحدهای صنفی، نظارت اولیه از سوی بازرسان انجام و در صورت مشاهده تولید و عرضه پوشاک نامتعارف، تذکرات لازم به واحدهای صنفی ارائه و در صورت تکرار تخلف مراتب به پلیس اعلام و برخوردهای لازم صورت می‌گیرد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اجرای طرح نظارت رسته‌ای و فعالان حوزه پوشاک در سراسر کشور از سوی این پلیس در خرداد سال جاری، خاطرنشان کرد: طرح مذکور کلیه فعالان حوزه پوشاک را شامل شده و تا پایان تابستان ادامه دارد؛ طرح نظارت بر فعالان پوشاک از برنامه‌های مستمر پلیس نظارت بر اماکن عمومی بوده و در تقویم این پلیس وجود دارد.

تذکر پلیس به بیش از ۹ هزار واحد عرضه کننده پوشاک نامتعارف

وی گفت: در سه ماهه نخست امسال، بیش از ۲ هزار و ۸ فقره بازدیدهای مشترک از واحدهای صنفی تولید و عرضه پوشاک از سوی بازرسان اتحادیه و ناجا انجام که قریب به ۹ هزار و ۵۰۰ فقره تذکر به واحدهای متخلف داده شده است.

هلالی خاطرنشان کرد: ثبت تذکر در پرونده مالک واحد صنفی متخلف که اقدام به اصلاح فرایند تخلف کرده، مرحله اول کار و در صورت تکرار تخلف، نسبت به اعمال قانون و تعطیلی محل کسب برابر قانون اقدام می شود.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا اشاره کرد: با آغاز فصل گرما شاهد فعالیت یک سری افراد سودجو در بازار تولید و عرضه البسه نامتعارف هستیم که عمدتا برخورد پلیس با این تعداد واحدهای صنفی در این فصل افزایش پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد: در صورتی که برخی از فعالان حوزه اقتصادی و صنفی کشور در راستای تولید و واردات البسه نامتعارف به واسطه سودجویی‌ها، تخلفاتی را مرتکب شوند، پلیس قاطعانه با متخلفان برخورد می‌کند.این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: علایم مشخصه گروه‌های ضداسلام یا انقلاب، تصاویر مبتذل که عفت عمومی را خدشه دار می کند، نوشته‌های لاتین که خیلی از افراد از معنای آن بی‌اطلاع هستند و نیز نشان و پرچم کشورهای بیگانه از شاخصه‌های پوشاک نامتعارف به شمار می‌آید.رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا هشدار داد:با توجه به ابلاغیه‌های صورت گرفته، تولید کنندگان و فروشندگان برای ممانعت از ترویج فرهنگ بیگانه از عرضه و تولید پوشاک نامتعارف خودداری کنند.سردار هلالی از عموم مردم و کسبه خواست کرد تا همکاری‌های لازم را با ناظران پلیس نظارت بر اماکن عمومی داشته باشند.

سارا ابراهیمی
391 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *