برد بسکتبال ایران در اولین دیدار از رقابت‌های فیبا آسیا

برد بسکتبال ایران در اولین دیدار از رقابت‌های فیبا آسیا

پرتال خبری واکنش: تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدارش از رقابت های فیبا آسیا چلنج به مصاف قطر رفت و با نتیجه قاطع ۸۱ -۴۹ به برتری رسید و اولین گامش را محکم برداشت.در روز نخست از رقابت های فیبا آسیا چلنج که به میزبانی سالن ١٢ هزار نفری آزادی برگزار می شود ایران با ترکیب اولیه سجاد مشایخی، بهنام یخچالی، اوشین ساهاکیان، ارسلان کاظمی و حامد حدادی برابر قطر به میدان رفت.

با درخشش حامد حدادی در زیر سبد ایران دفاع و حمله خوبی داشت و قطری ها هیچ حرفی برای گفتن نداشتند. با اینکه آسمان خراش ها هنوز با سبدهای سالن جدید هماهنگ نبودند اما به خوبی امتیاز می گرفتند و هزار تماشاگر حاضر در سالن را به وجد می آوردند. کوارتر اول بازی به طور کامل برای ایران بود و تیم ملی ٢٨ بر ٧ حریفش را شکست داد.

در کوارتر دوم هم با اینکه باوئرمان(Dirk Bauermann) چند جوان را به میدان فرستاد تیم ملی خوب کار می کرد. محمد جمشیدی ملی پوش ایران هم با اینکه انگشت دستش شکسته بود به میدان رفت و در کنار دیگر ستاره ها می درخشید. در این کوارتر قطر فرصت های بیشتری برای کسب امتیاز داشت و با استفاده از شوت های پیرامونی مجموع امتیازهایش را افزایش می داد اما باز هم اسیر قدرت بسکتبال ایران بود. این کوارتر هم با نتیجه ١٩ بر ١٥ به سود ایران تمام شد.

با افزایش اختلاف امتیاز سرمربی تیم ملی ایران در نیمه دوم مهره های اصلی اش را بیرون کشید و به جوان ترها فرصت داد. بازیکنان ایران خوب کار می کردند اما از موقعیت هایشان استفاده نمی کردند و امتیازهای زیادی از دست دادند و همین موضوع فرصتی برای قطر بود تا اختلاف امتیازی اش با ایران را کمی کاهش دهد. در این کوارتر تیم عربی بهتر بود و ١٤ بر ١١ به برتری رسید.

ادامه حضور جوان های ایران در میدان با حمایت پر شور تماشاگران در کوارتر چهارم هم ادامه داشت و ملی پوشان هماهنگ تر کار می کردند و ٧٢ بر ٤٦ از حریف خود پیش بودند. تیم ملی بسکتبال ایران تا پایان مسابقه هم تیم برتر میدان بود و در نهایت توانست در کوارتر پایانی با نتیجه ٢٣ بر ١٣ برنده شود و قطر را ٨١ بر ٤٩ شکست دهد.

تیم ملی ایران یکشنبه به مصاف عراق می رود. پیش از این کره جنوبی٨٠ بر ٧٣ ژاپن را مغلوب کرده بود.