برف مدارس آذربایجان غربی و کردستان را تعطیل کرد

بارش برف که از یکشنبه شب در سراسر استان کردستان آغاز شده است، باعث تعطیلی مدارس ابتدای شهرستان های سقز و بانه و مریوان شد.

پرتال خبری واکنش: بر اساس اطلاعیه آموزش و پرورش استان کردستان، به دلیل بارش شدید برف و لغزندگی معابر مدارس پیش دبستان ،ابتدایی و دوره اول متوسطه شهر و روستایی مریوان و پیش دبستان و مدارس ابتدایی شهرستان سقز وبانه امروز دوشنبه ۲۹ آذر در نوبت صبح تعطیل است.

بارش برف از روز گذشته در استان کردستان آغاز شده است و پیش بینی می شود که طی امروز و فردا باز هم استان تحت تاثیر این سیستم بارشی قرار داشته باشد.

برف مدارس آذربایجان غربی را تعطیل کرد

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: بارش شدید برف که بامداد امروز دوشنبه در شهرهای آذربایجان غربی و ارومیه آغاز شده موجب تعطیلی برخی مدارس شد.

مهدی محمدپور با بیان اینکه در این راستا با توجه به شدت بارش برف و برودت هوا در برخی مناطق و شهرستان های استان مدارش منطقه کشاورز در سری نوبت صبح (تمامی مقاطع تحصیلی) تعطیل است.

وی ادامه داد: همچنین مدارس شهرستانهای  شاهین دژ و بوکان در سری نوبت صبح (ابتدایی شهری و تمامی مقاطع تحصیلی روستایی) در شهرستان مهاباد مدارس سری صبح (مدارس ابتدایی) تعطیل هستند.

مسئول روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: مدارس ابتدایی شهرستانهای سردشت، چالدران و پیرانشهر به دلیل برودت هوا و یخبندان با یک ساعت تاخیر آغاز می شود.

محمدپور اضافه کرد: همچنین با توجه به شدت بارش برف و برودت هوا در برخی مناطق و شهرستان های استان  امروز دو شنبه مدارس منطقه سیلوانا و صومای برادست در تمامی مقاطع تحصیلی نیز تعطیل اعلام شده است.