کافه گردش
اخبار
۴ آذر ۱۳۹۲, ۶:۱۴ ق.ظ

بروزرسانی روش‌های نظارت در بیمه‌ها

IMG15562614

رئیس کل بیمه مرکزی ایران با تاکید بر حفظ حقوق بیمه گذاران گفت: بدون کار کارشناسی، هیچ دستورالعمل و آئین نامه ای در شورای عالی بیمه مطرح و تصویب نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدابراهیم امین با اشاره به رویکرد توجه ویژه به توانگری مالی شرکت‌های بیمه و ذخایر آنها، بر لزوم تلاش ویژه شرکت‌های بیمه در این موارد و حفظ حقوق سهامداران و بیمه‌گذاران تاکید کرد.

رئیس کل بیمه مرکزی در جلسه شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران که با حضور دبیرکل سندیکا و مدیران عامل شرکت‌های بیمه برگزار شد، با اشاره به مسائل جاری در صنعت بیمه گفت: بیمه مرکزی در حال مطالعات تطبیقی برای به روز کردن روش‌های نظارت بهینه است.

وی با اعلام اینکه سیاست کلی بیمه مرکزی دخالت در بنگاه داری و اداره شرکت‌های بیمه نیست افزود: این نهاد حاکمیتی و نظارتی در اداره شرکت‌های بیمه نظارت‌های خود را خواهد داشت و با جدیت و شفافیت کامل از فعالیت شرکت‌های خاطی جلوگیری خواهد شد.

امین تصریح کرد: اگر شرکتی ضابطه پذیر نباشد، فعالیت آن متوقف خواهد شد. رئیس کل بیمه مرکزی بیان داشت: در مورد سیاست‌های نظام توزیع و نمایندگی‌ها در حال بررسی چارچوب اصولی و منطقی هستیم و توجه شرکت‌های بیمه به امور نمایندگان نیز مهم است.

وی گفت: نمایندگان بیمه ها، چهره و تصویر صنعت بیمه را در افکار عمومی می‌سازند و نظارت و کنترل نمایندگی‌ها و از طرفی تامین مناسب معاش آنها از اهمیت خاصی برخوردار خواهد بود. امین به رابطه بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه‌ و سیاست بهره‌گیری بیمه مرکزی از توان فنی و تخصصی سندیکا و انجمن‌های صنفی صنعت بیمه اشاره کرد و تصریح کرد: همه دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌هایی که لازم است در شورای عالی بیمه مطرح و تصویب شود، از فرآیند انجام کار کارشناسی و نظرخواهی از صاحبنظران و کارشناسان خواهد گذشت.

سپیده تدین
510 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *