کافه گردش
اخبار
۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱:۳۷ ب.ظ

بلاهایی که احمدی‌نژاد بر سر ما آورد

اخبار,اخبارسیاسی,اسفندیار رحیمی مشایی

هر دولتی که سر کار‌می‌اید خود را امین می‌دادند و پاک دست اعلام کردن دولت‌ها یک امر طبیعی است. هر دولتی اعلام می‌کند.این‌که دولت‌ها خودشان را پاک اعلام کنند ملاک نیست و مردم و قوه قضاییه و نیز مسئولان مربوط در دستگاه های‌نظارتی و امنیتی باید اعلام و تایید کنند.

ما نباید فراموش کنیم هنگامی که هر دولتی بر سر کار می‌اید ممکن است آلودگی نداشته باشد و در ادامه هرقدر فعالیت‌ها و اقدامات دولت ها افزایش پیدا کند به طبع می‌تواند مشکلات نیز گسترده‌تر و بزرگتر شود. ولی در رابطه با دولت احمدی نژاد باید بگوییم این که خود او و اطرافیانش ادعا کنند دولتی پاک را اداره می‌کردند مهم نیست و مهم قوه قضائیه است که این ادعا را رد کرده و تائید نمی‌کند.

در دولت آقای احمدی نژاد یک کتابت ویژه ای اتفاق افتاد که دردولت‌های قبلی یعنی دولت سازندگی و اصلاحات شاهد نبودیم وامیدواریم دردولت‌های بعدی نیز شاهد نباشیم. یکی ازاین اتفاقات صورت گرفته و عجیب در دولت قبل بحث نظام مدیریتی عادی کشور است. در ابعادمختلف نظام مدیریتی کشور در دولت احمدی نژاد آثار سووبدی رااز خود باقی گذاشتند.

 

نوع انتخاب وزرا ، برکنار کردن آنان،انتخاب مدیران ارشد کشور درزمینه های مختلف از میان افراد کم تجریه وباسطح مدیریتی بسیار پایین وتغییرات سریع درسطح مدیریتی کشور از این گونه اقدامات نسنجیده دولت نهم ودهم و در راس‌آن شخص احمدی‌نژاد بود.از طرف دیگر نوع مواجهه رئیس جمهور سابق با قوانین کشور و تمرد از بعضی اجرای قوانین نیز از خصوصیات و ویژگی‌ها ناپسند در دولت گذشته بود. آقای احمدی نژاد متاسفانه اصالت نظام مدیریتی خوبی برای کشور فرهنگسازی نکرد.

 

احمدی نژاد در زمینه تشدید اختلافات داخلی مانند اختلافات بین سه قوه پرونده خوبی از خود به جا نگذاشته و نوع ادبیات رئیس جمهور وچند طبقه کردن جامعه، کم توجهی به اقشار فرهیخته کشور ،نوع مواجهه درسیاست خارجی وجهت گیری خارجی نیز از دیگر اقدامات نامطلوب در زمان احمدی‌نژاد بود. احمدی‌نژاد در سیاست خارجی نیز پرونده خوبی نداشت.او نمی دانست در روابط دیپلماتیک  باید به چه کشور‌هایی توجه داشته باشد و با چه دولت‌هایی همکاری کند. کم توجهی ، تحریک کردن کشورهای مختلف علیه جمهوری اسلامی ایران ،تشدید ایران هراسی از دیگراقدامات نسنجیده احمدی نژاددر سیاست خارجی بود.دولت احمدی نژاد در دنیای اقتصاد هم توانایی کافی نداشت.

بی بندباری‌های اقتصادی، صرف کردن هزینه زیاد برای مصارفی که ضرورت نداشته به خاطر نوعی مردم گرایی های بسیار پرهزینه ،پول دادن برای بچه دار شدن ،قیمت بنزین ،سهمیه بنزین برای مسافرت ، بیشتر کردن تعطیلات ،بی مبالاتی وبی انضباطی مالی که منجر به رانتها وفسادها شد حیف ومیل کردن پولها ،درمجموعه های مختلف همه از ضعف مدیریتی احمدی‌نژاد در حوزه اقتصاد بود ودر مجموع کارنامه خوبی از خود برجا نگذاشت. از سوی دیگر عیب دیگر دولت احمدی‌نژاد مشایی بود.

 

اسفندیار رحیمی مشایی طرز فکروجهان بینی خاص خود را دارد و نسبت به کل جهان طرزی فکر دارد که این طرزفکر با تعالیم اسلامی ودینی ما هم‌خوانی ندارد.این تفکر مشایی اعتراضات زیادی را درهمان زمان به همراه داشت و این دیدگاه فکری منجر به نوعی پیاده سازی افکار ایدئولوژیک درعرصه سیاست شد که آثار سو زیادی در دولت احمدی نژاد برجا گذاشت. احمدی‌نژاد نیز به این فرد ارادت خاصی داشت و حتی ماشاهد آن بودیم که به دلیل حمایت از مشائی در برابر دستورات رهبری نیز ایستاد و این اقدامات هم به او ضربه زیادی وارد کرد.

 

حسین رادمرد
748 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.
این کار در توسعه وردپرس کمک شایانی خواهد کرد. برای نوشتن دیدگاه اینجا را کلیک کنید

  1. مهران در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۴:

    شما دلواپس آرایش زن بازیگرام هستین؟دستتون درد نکنه اما خدایی وقت میکنید به زندگی شخصیتون برسین با این همه نگرانیایی که دارین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *