کافه گردش
اخبار
۲۸ فروردین ۱۳۹۵, ۹:۲۶ ق.ظ

بندهای ضد ایرانی در بیانیه اجلاس استانبول

پرتال خبری واکنش:جلسه اختتامیه سازمان همکاری اسلامی در استانبول، سرانجام درحالی به پایان رسید که در بیانیه پایانی آن، ۵ بند با اعمال فشارهای عربستان سعودی ضد ایران و مقاومت گنجانده شده است.در این بیانیه علاوه بر مطرح شدن بندهایی ضد جمهوری اسلامی ایران، ادعاهایی نیز علیه حزب الله لبنان عنوان شده است.

بندهای ضد ایرانی در بیانیه اجلاس استانبول
– در این بیانیه ادعا شده است که ایران در حال دخالت در کشورهای منطقه و چندین کشور دیگر در دنیا مانند یمن، سوریه، بحرین و سومالی است.
– دریکی دیگر از بندهای گنجانده شده در این بیانیه پایانی، از ایران خواسته شده است حسن همجواری را رعایت کرده و از دخالت در امور دیگر کشورها خودداری کند.
– عربستان همچنین در این بیانیه بندی را برای محکوم کردن ماجرای سفارتخانه ریاض در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد گنجانده است.

– در این بیانیه طبق خواست مسؤولان سعودی مواضع ایران در خصوص اعدامهای صورت گرفته در عربستان محکوم شده است. در این بیانیه از افراد اعدامی در عربستان به عنوان “تروریست” یاد شده است. این درحالی است که یکی از این اعدامی ها “آیت الله نمر باقر النمر” روحانی برجسته عربستانی است که تنها جرم او مخالفت با آل سعود بود. اعدام این روحانی برجسته عربستانی در آن زمان با واکنش و اعتراضهای گسترده بین المللی همراه شد.
– یکی دیگر از بندهای گنجانده شده در این بیانیه علیه حزب الله لبنان است؛ که کاملا همسو با مواضع قبلی عربستان در شورای همکاری و اتحادیه عرب ضد مقاومت می باشد. در این بند ادعا شده است که حزب الله لبنان در حال “اقدامات تروریستی در سوریه، بحرین، کویت، یمن” است!

سارا ابراهیمی
439 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *