کافه گردش
اخبار
۳۱ فروردین ۱۳۹۵, ۹:۴۴ ق.ظ

به پرونده قتل ستایش رسیدگی می‌شود

پرتال خبری واکنش: کارشناسان پزشکی قانونی به‌زودی نظر خود را درباره سلامت روانی پسر ١٧ساله‌ای که به قتل ستایش متهم است، اعلام خواهند کرد. این متهم ‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و پرونده اتهامی او در دادسرای ورامین در جریان است. ستایش

این نوجوان ١٧ساله متهم است ٢١ فروردین‌ دختر شش‌ساله افغان را که در همسایگی‌شان زندگی می‌کرد، مورد اذیت و آزار قرار داد و به قتل رساند. پلیس بعد از اطلاع از گم‌شدن ستایش در تحقیقاتی که انجام داد قاتل را شناسایی و دستگیر کرد.

ابوالقاسم مرادطلب، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین، درباره این پرونده گفت: متهم این پرونده درحال‌حاضر هم به کانون اصلاح‌وتربیت منتقل شده است، چراکه طبق الزام قانونی موجود، متهمان کمتر از ١٨ سال به زندان تحویل داده نمی‌شوند و باید در کانون اصلاح‌وتربیت نگهداری شوند.

وی با یادآوری اینکه متهم پرونده از ٢۴ فروردین‌ در کانون اصلاح‌وتربیت است، گفت: در حال حاضر منتظر ارسال نظریه پزشکی قانونی برای مشخص‌شدن علت مرگ و سایر مسائل و جوانب پرونده هستیم.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ورامین افزود: قرار شد پزشکی قانونی نظریه خود را در اسرع وقت تا یکی، دو روز آینده برای ما ارسال کند تا ما پرونده را به دادگاه کیفری یک استان تهران برای رسیدگی ارسال کنیم.

مرادطلب خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باید پزشکی قانونی به ما اعلام کند، سلامت روانی متهم است؛ البته خودش ادعای نداشتن سلامت نکرده ولی ما برای تکمیل پرونده و برای اینکه برگه تأیید سلامت روانی وی اخذ شده تا نقصی در پرونده وجود نداشته باشد و از طرفی دیگر متهم در آینده ادعایی خلاف وضعیت فعلی نداشته باشد، از پزشکی قانونی خواستیم این موضوع را هم بررسی کند.

وی یادآور شد: رسیدگی به این پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت در دستور کار دستگاه قضائی قرار دارد.

متهم به قتل تنها پسر و فرزند آخر خانواده شش‌نفری است که تا پیش از این اهالی محل و مسئولان مدرسه او را پسری آرام و سربه‌زیر می‌دانستند اما تحقیقات پلیسی فاش کرد او بعد از ربودن دختر همسایه، این کودک را به خانه برده، به قتل رسانده و جسدش را با اسید سوزانده است. هم‌اکنون تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد و این در حالی است که پدر مقتول اعلام کرده برای متهم درخواست قصاص دارد.

رهـــــــــــــا مسعودی
613 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *