تجهیز حزب‌الله به”موشک‌ های‎ نقطه‌ زن ‎ایرانی”

امروز حجت‌الاسلام شیخ نعیم قاسم، معاون سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی مفصل با خبرنگار ما گفته است که، “صهیونیست‌ها نیز به خوبی می‌دانند که حزب‌الله موشک‌های نقطه زن را در اختیار دارد و به علت امکاناتی که حزب‌الله به دست آورد و حمایت‌های جمهوری اسلامی و آمادگی حزب‌الله برای هر جنگ آینده، این جنگ برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود.”

معاون دبیرکل حزب الله لبنان امروز گفته که مقاومت لبنان به موشک‌های نقطه‌زن ایرانی مجهز است. در ایران به موشک‌ فاتح به عنوان موشک نقطه‌زن و دقیق‌ترین موشک ایرانی گفته می‌شود.

امروز حجت‌الاسلام شیخ نعیم قاسم، معاون سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگویی مفصل با خبرنگار ما  گفته است که، “صهیونیست‌ها نیز به خوبی می‌دانند که حزب‌الله موشک‌های نقطه زن را در اختیار دارد و به علت امکاناتی که حزب‌الله به دست آورد و حمایت‌های جمهوری اسلامی و آمادگی حزب‌الله برای هر جنگ آینده، این جنگ برای اسرائیلی‌ها سخت‌تر خواهد بود.”

او در بخشی از مصاحبه با بیان اینکه ما همه موشک‌هایشمان ایرانی و سوری هستند که سوری‌ها هم ایرانی الاصل هستند، می‌گوید: جنگنده‌ای نیز در اختیار مقاومت نیست، تنها راه کشاندن مبارزه به سرزمین دشمن موشک‌ها ایرانی برای مقاومت در مقابله با اسرائیل است.

اشاره این مقام عالی رتبه حزب الله لبنان به در اختیار داشتن موشکی نقطه‌زن اشاره کرده است که ایرانی است؛ در ذیل می توانید با موشک نقطه‌زن ایرانی که نامش “فاتح” است بیشتر آشنا شوید:

از موشک “فاتح” به عنوان دقیق‌ترین موشک ایرانی یاد می‌شود. این موشک به موشک نقطه‌زن مشهور است و به احتمال فراوان منظور شیخ نعیم قاسم از موشک نقطه‌زن ایرانی، همین موشک‌های فاتح است.

موشک مایل پرتاب «فاتح-۱۱۰» را در کنار بسیاری از ویژگی های منحصر به فردش-از جمله دقت فوق العاده- باید اولین گام مهم ایران در سطراحی و ساخت موشک یالستیک سوخت جامد نیز دانست.

نمونه‎های مختلف این موشک با بُردهای ۲۵۰ تا ۳۰۰ کیلومتر دارای محموله انفجاری شدید به جرم ۴۵۰ کیلوگرم است که سرعت آن به ۱٫۵ کیلومتر بر ثانیه می‌رسد. این موشک از سامانه‎های پیشرفته هدایت و ناوبری برخوردار است و تا پایان مسیر هدایت می‌شود.


لحظه شلیک موشک فاتح

بنا بر مطالب اعلام شده از رسانه ملی خطای موشک فاتح-۱۱۰ کمتر از ۱۰ متر بوده که این در مورد نوع دریایی آن –خلیج فارس- از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است زیرا مأموریت آن انهدام اهداف متحرک دریایی است.

این میزان خطا بسیار کم و در حد سامانه‎های زمین به زمین کشورهای تراز اول در صنعت موشکی محسوب می‎شود که نشان از پیشرفت چشمگیر کشورمان در زمینه کاهش خطا و افزایش دقت سامانه‎های موشکی سطح به سطح دارد.

برخورداری مقاومت اسلامی از چنین موشک‌هایی خصوصا در حوزه زمین به زمین تمامی مراکز حساس و شریان‌های حیاتی اشغالگران قدس شریف -ازجمله نیروگاه معروف هسته ای دیمونا- را در بُرد موشک‌های دقیقی قرار می‌دهد که شلیک انبوهی از آنها برای از پای درآوردن صهیونیست‌ها کافیست.

از آنجا که موشک «خلیج فارس» نیز یکی از اعضای خانواده موشک‌های کلاس فاتح -البته در حزوه سطح به دریا- محسوب می‌شود، احتمال دراختیار قرار گرفتن آن توسط حزب‌الله لبنان نیز وجود دارد که این خبر می‌تواند خواب را از چشم نیروی دریایی رژیم صهیونیستی برباید.