کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۶ خرداد ۱۳۹۵, ۹:۲۹ ق.ظ

ترامپ واشنگتن را فتح کرد

دونالد ترامپ، نامزد بدون رقیب جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، موفق شد با پیروزی در ایالت واشنگتن، یک گام دیگر به سمت کسب ۱۲۳۷ دلگیت مورد نیاز بردارد.ترامپ واشنگتن را فتح کرد

پرتال خبری واکنش: بر اساس گزارش آسوشیتد پرس، دونالد ترامپ، در رقابت درون‌حزبی در ایالت واشنگتن به پیروزی دست یافت و در آستانه عبور از میزان دلگیت مورد نیاز برای قطعی شدن نامزدیش به عنوان گزینه نهایی جمهوری‌خواهان قرار گرفت.

ترامپ که تنها نامزد باقیمانده جمهوری‌خواهان در عرصه رقابت‌های درون‌حزبی است، با شدت بخشیدن به انتقادات از هیلاری کلینتون، نامزد احتمالی دموکرات‌ها، تلاش‌هایش برای پیروزی در انتخابات عمومی ماه نوامبر (آبان ماه) را آغاز کرده است و در این حال در جست‌وجو برای یافتن فردی مناسب برای معرفی به عنوان معاون اول خود است.

قبل از رقابت در ایالت واشنگتن، ترامپ تنها ۶۸ دلگیت تا رسیدن به ۱۲۳۷ دلگیت مورد نیاز برای پیروزی نهایی و قطعی شدن نامزدیش به عنوان گزینه جمهوری‌خواهان فاصله داشت. بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، ترامپ از ۴۴ دلگیت ایالت واشنگتن حداقل ۲۴ دلگیت را به خود اختصاص داده و بخشی از دلگیت‌های باقیمانده احتمالا به سبد رقبای وی که از رقابت کناره‌گیری کرده‌اند، ریخته شده است.

به احتمال فراوان، ترامپ خواهد توانست در ۵ ایالت باقیمانده که بیش از ۳۰۰ دلگیت دارند، تعداد دلگیت‌های خود را به ۱۲۳۷ برساند.

رهـــــــــــــا مسعودی
408 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *