کافه گردش
aمطالب پیشنهادی
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۰:۵۳ ق.ظ

تروریست‌های سوری، ایران و روسیه را تهدید کردند!

روزنامه سعودی الشرق الاوسط نوشت: مخالفان سوری تهدید کردند به حمله نیروهای ایرانی و روسیه به منطقه خان طومان در حومه جنوبی حلب واکنشی شدید و غافلگیرکننده نشان می‌دهند.

پرتال خبری واکنش: این روزنامه در گزارشی نوشت: عبدالقادر علاف، معارض سوری فعال در حلب در گفتگو با این روزنامه در اظهاراتی واهی مدعی شد: «گروه‌های مسلح در چند ساعت گذشته موفق شدند تلاش‌های نیروهای ایرانی را برای خارج کردن پیکرهای جنگجویان خود ناکام بگذارند.»

وی افزود: «طبق اطلاعاتی که در اختیار مخالفان قرار گرفته است، ایران و روسیه در حال جمع کردن نیروی زمینی برای حمله به خان طومان هستند. واکنش مخالفان به هرگونه حمله، شدید و غافلگیر کننده خواهد بود. گروه‌های مستقر در جنوب حلب حمایت تسلیحاتی و انسانی دریافت کرده‌اند و برای هر اَحتمالی آماده هستند.»

گفته می‌شود روز جمعه ۱۷ اردیبهشت به فاصلۀ دو ساعت از اعلام رسمی آتش بس فراگیر در حلبِ سوریه، تروریست‌های گروه جبهه النصره، وابسته به القاعده روستای خان‌طومان را نزدیک شهر حلب تصرف کردند.

جبهه النصره پس از عملیات ناکام ماه گذشته، این بار با دادن بیش از ۷۰ کشته، مجددا خان طومان را تصرف کرد.

نیروهای مقاومت و مدافع حرم با مستقر شدن در حومه شهرک حمیره در جنوب شرق حلب، خود را آماده بازپس گیری منطقه خان طومان کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
رهـــــــــــــا مسعودی
373 بازدید

هم اکنون دیگران می خوانند


پیشنهاد میکنم این مطالب راهم بخوانید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *