تسلط ماموران كلانتری اصفهان به زبان انگليسی

تسلط ماموران كلانتری اصفهان به زبان انگليسی

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: به منظور حل مشكلات انتظامی و ارائه خدمات بهتر در جهت تامين امنيت گردشگران خارجی، تسلط ماموران به ويژه كلانتری به زبان انگليسی در دستور كار قرار گرفته است.

پرتال خبری واکنش: سردار عبدالرضا آقاخانی، اظهار داشت: استان اصفهان به عنوان یكی از استان های مهم كشور در بحث گردشگری مطرح است و می تواند به عنوان گذر اقتصادی و فرهنگی و انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی به سایر نقاط جهان نقش ایفا كند.

وی افزود: با توجه به اینكه استان اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگی و تمدن ایران اسلامی نام گذاری شده این استان می تواند بهترین گزینه برای انتقال فرهنگ ایران اسلامی از طریق گردشگران خارجی كه به كشور ما سفر می كنند به سایر نقاط جهان باشد و در زمینه حضور این گردشگران پلیس نیز می بایست به وظایف خود عمل كند كه در این راستا پلیس اصفهان برای اولین بار در سطح نیروی انتظامی اقدام به راه اندازی پلیس گردشگری كرد.

این مقام مسئول عنوان داشت: گردشگران خارجی از زمانی كه وارد استان می شوند تا زمانی كه این استان را ترك می كنند تحت كنترل و نظارت پلیس گردشگری قرار دارند و تامین امنیت و ارائه خدمات انتظامی به آنان جزو وظایف اصلی پلیس گردشگری است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به نظرسنجی های دوره ای از گردشگران خارجی گفت: در همین راستا مرتب از گردشگران خارجی در خصوص میزان رضایت آنها از امنیت استان نظرسنجی می شود كه به اتفاق، تمام گردشگران خارجی از امنیت استان اصفهان ابراز رضایت كرده و آن را از مهمترین و بارزترین شاخصه های توسعه گردشگری كشور ما نام برده اند.

وی افزود: همچنین درتورهای گردشگری كه به اصفهان سفر می كنند در پاسخ به سوالات مسئولان گردشگری نیز همواره پلیس را به عنوان یكی از نهادهای مهم جمهوری اسلامی كه تعامل خوبی با گردشگران داشته معرفی می نمایند و از دیدن پلیس و ارتباط و تعامل با آن به عنوان بهترین خاطره در زمان سفر خود یاد می كنند.

این مقام ارشد انتظامی استان با بیان اینكه انتقال فرهنگ نظام و انقلاب به گردشگران خارجی از دیگر وظایف پلیس گردشگری است گفت: سعی كردیم كه این پلیس متفاوت با سایر پلیس ها باشد و با لباس تشریفات در بین گردشگران حاضر شده با آنها خوش و بش كرده و ضمن معرفی پلیس ایران به تشریح فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران اسلامی برای آْنها نیز بپردازند.

سردار آقاخانی در پاسخ به این پرسش كه آیا ماموران پلیس اصفهان مسلط به زبان انگلیسی هستند یا خیر؟ گفت: در مرحله اول تمام نیروهای پلیس گردشگری و سایر اماكنی كه با گردشگران در ارتباط هستند مانند گذرنامه به زبان های خارجی مسلط هستند و  در مرحله بعد تسلط تمام ماموران پلیس استان به خصوص ماموران كلانتری ها به زبان انگلیسی به عنوان یكی از موضوعات ارتقای توان و دانش كاركنان در دستور كار این فرماندهی قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان در خصوص راه اندازی پلیس گردشگری در سایر نقاط استان نیزگفت: هم اكنون پلیس گردشگری به طور اختصاصی علاوه بر اصفهان در شهرستان كاشان نیزراه اندازی شده اما به لحاظ اینكه استان اصفهان در زمینه گردشگری به دو بخش سیاحتی و زیارتی تقسیم شده است سعی خواهیم كرد تا در تمام این اماكن حداقل یك پلیس گردشگری را داشته باشیم.